44. Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4567

Szia!

Olvasom a kálváriádat, tegnap már írtam Neked, de a gép eltüntette. Valószínű azért nem ír senki, mert erre a fórumra azok írnak, akik így vagy úgy megjárták. Rossz történet van fenn elég. Nekem több mint két éve volt a műtétem, ambulánsan, rendelési idő alatt. Se fizikailag sem lelkileg nem készítettek  fel rá. Ülő fürdőt az elején én sem használtam, de kamillás gézlappal törölgettem, főleg wc-zés után. Kb két hét után hagyhattam el a fájdalomcsillapítót.

A műtét után egy héttel  úgy éreztem, hogy szétrepedt a hátsóm, vérzett is. Valószínű nekem sem engedett a varrat, amitől végbél repedés lett. A varratok lifegő részét én vágtam el amikor már megközelíthető volt  a fenekem , kb 3 hét. Belőlem egy sem esett ki magától. Utána már nem húzódott,  és akkor már az ülőfürdő is jó volt. Nagyon sok türelemre van szükség. Tudom ezt mondani könnyű. Akkor már az én idegrendszerem is totál ki volt. Voltam Bánfalvy doktor úrnál is. Ő a záróizomgörcsre (mert még az is lett, aranyér helyett lett egy végbélrepedésem és egy záróizom görcsöm . Nem túl jó csere) intim tornát mondott, a sebre meg kenőcsöt írt. Ülni, hajolni nagyon sokáig nem tudtam, csak legugolva. A wc-n inkább hátrafele dőlj mint előre, nekem is javasolták. Kicsit furcsának tünik, de sokkal könnyebben mennek a dolgok. Sajna még mindig nem vagyok teljesen rendben, illetve nagyon oda kell figyelnem mert a repedés pillanatok alatt kiújul. Olyankor neogranormont használok. Szorulásom nem nagyon szokott lenni, de a műtét utánra  rövid időre a paraffinolajat ajánlották. Az igazat megvallva ártani nem ártott, de sok hasznát sem láttam.

Mégegyszer is kitartást! Mielőbbi gyógyulást! Nagyon lassan, de idővel meglátod azért könnyebb lesz.

Remélem azért használható dolgogat is találsz az irományomban.

 

Előzmény: szilasielvira (4565)