fater-52 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5457

Kai01, halálosztó!

 

Titeket kérdeznélek: Láttam kai01 által feltett gépet az 5057-es kommenten. Írják róla, hogy 1100 Wattos motor hajtja, és 50 mm átmérőjű, 30 mm-es „pogácsákat” présel ki magából.

Elkezdtem utánaszámolni, mert mindenhol legalább 3-4-5 kW-os motorokat említenek, sőt nagyobbakat.

A videó alapján a dugattyú löketét úgy kb. 30 cm-re saccoltam, szerintem nagyjából passzol is a 30 mm-es brikett hosszúságához.

A tömörítési folyamat matematikai modellezésével még nem is volt gondom: Itt érvényesül a volumetrikus szivattyúkra írható P = Q * (delta) p összefüggés, amiben Q a szivattyú folyadékszállítása, (delta)p pedig az előidézett nyomásnövekedés.

A videón kb 10 másodperc egy dugattyúlöket ideje, ez 3 cm/sec dugattyúsebesség. Mivel a gép ikerdugattyús, nekem kb 107 bar mellett jött ki a 20 tonna nyomóerő.

Oda-vissza leellenőrizve a számítást, úgy látom, hogy valóban elég az 1100 Wattos motor.

Legalábbis a tömörítési szakaszban!!!

DE:

Az utolsó 3 cm-en, a löket végén, ahol már megvan a 20 tonna nyomóerő, látszik, hogy a pogácsák kb egy másodperc alatt bújnak ki a cső végén. Ez megegyezik a 3cm/sec dugattyúsebességgel.

Csakhogy a 20 tonna, az 20*10*1000 N, azaz 200000 N. Ha ez 3 cm/sec mozgással tolja előre a brikettet, akkor az előretolás teljesítmény igénye P = 200000 * 0,03  (Nm/sec) = 6000 Watt.

Honnan kerül elő ez az energia? A motor csak 1100 Wattos.

 

Valamit biztosan kihagytam a számításból, de nem jövök rá, hogy mit. Közben a videón látom, hogy a gép működik.

Számoljunk együtt!

 

Vajk, veled már régebben a napenergiás topicban volt alkalmam eszmét cserélni, sörkollektor témában. Ezért szólítottalak meg itt is, mert már számoltunk együtt, akkor ventilátort segítettél kiválasztani.

 

Üdv: fater-52

 

Előzmény: kai01 (5056)