Zsbubus Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4557

Szia!

Véresítő? Én rendszeres véradó vagyok, de mostanában mindig gondom volt a hemoglobinszintemmel. (Vérzett az erem, majd a műtét...)

Elkezdtem vörösbort inni esténként egy pohárral. Szerencsém van, mert errefelé minden harmadik embernek van borospincéje... :)

Lehet, hogy semmi köze hozzá, de javult a szintem, és közben meg is értem a bor élvezetére.

 

A széklet miatt nagyon sok főzeléket, rostosat eszek. Kipróbáltam a zabkorpát, pelyhet, de én inkább "besűrűsödtem" tőle. (Lehet, hogy kevés vizet ittam mellé!?)

Tejtermékek (joghurt, kefir, tej), rozskenyér, gyümölcsök, de kerülöm a banánt, a sok almát. A bab, spenót, tök nagyon jó. A kukorica, krumpli, rizs kerülve. Mostanában kezdek egy kis krumplit enni, de nem is hiányzik. Ja! A csoki! Az abszolut nincs. Helyette karamelles cuccok jöttek, amit műtét előtt meg sem ettem.

A korpát sokan dícsérik, csak vigyázni kell vele, hogy sok víz kísérje!

Más praktikához nem folyamodok, ha jól összeszedtem a gondolataimat!

A Laevolac-ról szeretnék lejönni, most kétnaponta iszok 5ml-t. (Az elvileg semmi.)

Az első 5 hét után lassan elkezdtem íjászkodni. Az is eléggé igénybeveszi a fenékizmokat. De ahogy belegondolok, a masszírozás az csupa erőltetés, erős mozdulatok sokasága!? Hát ezt kérdezd meg feltétlen az orvostól!

Kben én el sem hittem, hoogy az 5.hét utám lehet mozognom, úsznom. De jót tett!

A "fityegő" megvan, köszöni szépen! :) Az velem is marad, úgy tűnik. Nagy zavart már nem csinál. Reggelente ürítés, azután külön tisztálkodást kíván a helyzet, amit nedvesített vattakoronggal oldok meg. Később napközben, egyszer még ellenőrzöm, de sokszor feleslegesen: nincs elszíneződve a vattakorong.

A hét elejéig nem is történt semmi, szinte el is felejtettem az egészet. De elkapott valami hasmenés. 4-5ször voltam a wc-n, teljesen kiürülve.

Eléggé igénybe vette a kijáratot ez a nagy forgalom. :) Még ülőfürdőt is vettem.

Ez három napja volt és még mindig érzékeny a végbél környéke. Belső feszítést érzek.

A nyálkahártya gondolom, kissé igénybe lett véve, és lassan gyógyul.

Amúgy vérzés semmi, már kissé erőlködni is tudok, de nem "erőltetem". :)

 

A végbél rugalmassága megváltozott, de azon veszem csak észre, hogy nincs valós visszajelzésem az ürített mennyiségről!

Meglepődök, hogy 1-2 mperc alatt menni minden felhalmozódik!

 

A gázkibocsátás is megváltozott. Korábban spontán i svisszatatottam, de most inkább félrevonulok fújni. :)

 

Más nem jut eszembe.

Sok türelmet, könnyű és laza dolgot! Pihenj! 

 

Előzmény: szilasielvira (4556)