medvegyu Creative Commons License 2012.09.24 0 0 75839

Sziasztok!

 

Van némi szőlő törkölyöm, mindegyik kíméletesen préselt, azaz van bennük lé elég szépen.

Nem magam szeretném lefőzni, viszont ahol eddig főzettem volna, kb. azt az infót kaptam, hogy cukros vízzel kell kierjeszteni és úgy lehet csak lefőzni.

Közben abban reménykedem, hogy van más technológia, igen is lehet ebből a törkölyből hozzáadott répacukor nélkül pálinkát készíteni, csak méf nem találtam meg a megfelelő főzőt.

Jól gondolom?

 

Van egy másik kérdésem is, most főzettem le tavalyi bor aljakat borpárlatnak. Az egyik tétel nagyon finom, szinte már édeskés szőlő íze van és még a barik íz is kivehető. Viszont nem teljesen tiszta.

A másiknak, ami seprűs és túloxidálódott boraljból van főzve, van egy fura szaga, egyik ismerősöm denaturált szeszhez hasonlította és tényleg picit olyasmi, nem tudom, hogy ezt a borhibától örökölhette-e, vagy másból adódik a szaghiba, az ízével elégedett vagyok, finom szőlős, mint az előzőé (ugyanabból a szőlőből erednek). Az a kérdésem, hogy lehet-e ezen javítani valamit, pl. helyet hagyok az üvegben, hogy szellőzzön, vagy csak pihentetni kell?