katrob Creative Commons License 2012.09.23 0 0 7998

sziaztok. sajnos nem akar menni az én paripám sem. A hiba jelensége, hogy 2000 fordulat után elgyengül az autó és nem akar kipörögni. Hibakód kiolvasásakor a légmennyiség mérő hibát írta ki. Légmennyiség mérő csere és a kód törlése után az autó ugyanúgy nem megy. Körülbelül 10 km megtétele után újbók világít a mil.lámpa. Most tárolt hibának a P0402- túlzott EGR áramlás érzékelése hibát illetve nem állandósult hibának ugyanúgy a P0402 és a P3007-No description (Manufacturer Controlled Cod (non-uniform DTC)).

Előzményként még csak annyit szeretnék mondani, hogy az autó turbó cserén esett át és úgy éreztem mintha a turbó és a utána levő katalizátor közötti bilincsnél kifújna, körülbelül 1000 km-t mentem vele így és utána jött elő az előbbiekben említett hiba. 

Most ha eléindítom az autót akkor egy érdekes süvítő hang jön onnan a turbó felől, de a turbó szerintem dolgozik.
Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném, mert nemrégóta élek külföldön és itt már a kiolvasás is rohadt drága. Válaszokat előre is köszönöm.