vinik táltos Creative Commons License 2012.09.20 0 0 75483

Szia Feriba51!

 

Igazad van.

 

Szeretném megpróbálni a hónap végén a szilvát a 3 kW-oson főzni.

Akármennyire rotyog, nem tud eldugulni.

A finomítást nem szeretném kihagyni, a kávéfilter és vattakorong szűrőkön minden alkalommal látszanak oda nem illő dolgok.

Azt is meg tudom oldani, hogy a 3 kW-os fűtés után (ha megindul a csepegés,) hogy átteszem a 600 W-os rezsóra a kuktát.

Egyébként ne aggódj, ezt ott lehet hagyni több órára is.

Eldugulni nem tud - ha mégis, 3 helyen van szilikoncső csatlakozás, valamelyiket levágja. Kipróbáltam, hogy bedugtam parafa dugóval a hűtőspirál kifolyó végét.

Egyszer a biztonsági szelep (súlyzáras) fújt le, egyszer meg a szilikoncső dobódott le, a kukta és a páracső között.

Ha tűz keletkezne (2x5 liter cefre főzése után még a hordóban lévő víz kétharmada hideg), semmi nincs a környéken, amiben kár keletkezne, legfeljebb a szilikoncsövek égnének el. Ha meg véletlenül nem érnék haza időben az időkapcsoló lekapcsolja a rezsót.

Persze nagyon ritka, hogy ott hagyom, csak arra céloztam vele, hogy ott lehet hagyni.

Korábban írtam, hogy hetven évesen nem hordok szemüveget. Ezt kevesen mondhatják el magukról, ezért ezt az ajándékot a sorstól meg kell becsülni, inkább kétszer veszem el az elejét. (Persze másképp is vigyázok rá, de ez itt off.)

 

Üdv: Táltos Károly

Előzmény: Feriba51 (75478)