Rick404 Creative Commons License 2012.09.13 0 0 27429

Ha új fékpofákat tettél fel, akor azoknak általában kell egy kis idő amíg bekopnak, hacsak nem csiszoltad be őket.Bár, mint írtad, a régiekkel sem volt jó a fékhatás.Amúgy fékbetétek között is van különbség, bár én csak a Rapid kapcsán tudok erről nyilatkozni: ott a rózsaszínű fékbetétek  nem sokat értek, míg a barna és a szürke színűekkel jó volt a fék.

Egy tippem lenne: az önbeálló szerkezet hibája.Bár furcsa, hogy mindkét oldalon egyszerre megy tönkre.Az önbeállító szerkezet ugye a fékbetét kopásást hivatott kiküszöbölni, úgy, hogy folyamatosan utánállít a fékbetét és a dob közötti hézagnak.Ha viszont sokat visszaenged, a fékbetét nagyon eltávolodik a dobtól, és ezt a távolságot már nem biztos, hogy a munkahenger és a főfékhenger dugattyújának lökethossza képes leküzdeni.Egyszerűbben szólva: a fékpedál már felütközik, de a fékbetét mégsem fogja meg teljes erővel a dobot.

És mivel a kézifék ugyanezt a mechanikát használja, úgy ott is előjön ez a hiba.

Én a Rapidnál jártam így, igaz, annak más az önbeállító szerkezete, de gondolom, a hiba a Feliciáknál is előfordulhat.

Előzmény: apas. (27428)