torren001 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 21513

Köszönöm, :) próbáltam tárgyilagos lenni, leírni ahogy a mi szemünkkel láttunk, szagoltunk, ízleltünk:)

Persze azért ért minket egy két negatívum is. Egy halas étteremben 3 nappal ezelőtti számla kézhezvétele. Persze szóltunk, hogy ez így nem lesz oké, el is téptük a blokkot a szemük láttára. A hirdetőtáblán BIG BEER 2 EUR, ami csak 4 dcl. (hát azért na..):)  A méteres gaz és sok szemét látványa a falvak, városok, utak környékén. Nekem ez már az 5. utam volt göröghonba, de valahogy soha nem fogom megérteni, hogy miért nem szedik fel a szemetet a görögök időnként a "senkiföldjén". Mennyire másabb lenne. Pl. nálunk azért szerveznek kollektív szemétgyűjtést, talán a falu város összefogna őket is jóérzéssel töltené el a tiszta látvány. Motorozásunk közben saját szemünkkel láttuk, hogy a minket kielőző görög a szakadt autójóából dobálta ki a szemetet a mozgó jármű ablakán. Úgy kellett kerülgetni, meg is álltunk nehogy egy üveg is repüljön hátrafelé. Mi meg persze "jólneveltek" mindenhová hurcibáltuk a tatyóban a szemetet, műanyag palackokat, sörös dobozt addig ameddig egy nyitott kukát nem találtunk. No mindegy, más kultúra, más nézetű emberekkel,  Jelenlegi helyzetben pedig különösebben más világlátással. Amúgy valahogy a törökök nem tűntek annyira zaklatottnak mint a görögök. Kos városban minden árus, éttermes szinte a fejedre mászott, ott pedig egyáltalán nem nyomultak és sokkal kedvesebbek is voltak. El is terveztük, hogy most egy kis időre magunk mögött fogjuk hagyni Hellaszt és jövőre Törökország lesz az úti cél, noha nem a Bodrum régió.