tpmk Creative Commons License 2012.08.29 0 0 11303

Üdv!

 

Tegnapelőtt elhoztam a Szakszertől az Atmos DC25S-t és egy M2000 pufit (meg a többi hozzávalót).

 

Pár kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

 

1, Azt írja a kazán kézikönyvében, hogy max 1m füstcső legyen a kéményig, lehetőleg könyök nélkül. Nálam elég szűk a hely, nagyon meg kell gondolni, hogy mit hova teszek. A kérdésem, hogy mennyire lehet eltérni ettől az ajánlástól? Mennyire problémás, ha a kazánból egy könyökkel felfelé elviszem ~1,5m-t, majd egy újabb könyökkel a kazán fölött (persze némileg emelkedve) menne a kéménybe újabb ~1,5m-t?

(A kémény belső dimenziói kb. 24x15cm, hasznos magassága kb. 7-8m.)

 

2, Ugyanezen okból mennyire kell a kézikönyvben írt távolságokat oldalt és hátul betartani (tisztíthatóság miatt)?

 

3, A pufi alá érdemes lenne tenni vmi vaslapot például? Nem tudom mennyire teherbíró a beton, de gondolom azért 2m3  víz megnyomja némileg.

 

3, Ahogy néztem, eléggé alacsony a kazán. Ha simán a betonon áll, kényelmesen lehet pakolni? Nem kell hajolni? Nem lenne érdemes alá eszkábálni vmi jó fix magasítót pl. zártszelvényből?  Faternál van a Viadrus alatt 30-40cm magasító, és így sokkal kényelmesebb.