Totya3 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 4068

Szia! Igen, a B30-as fal elég rossz hőszigetelésű, ezért talán indokoltnak tűnik a 17kW.

A korábban kiszámolt 140mm-es szélesség gondolom úgy jött ki, hogy a levegő járatok kétoldalt 20-20mm széles lenne. A hossz véleményem szerint elég lenne 220mm, így 308cm2 az égő felület. A teljesítményt forszírozott égetéssel tovább lehet növelni, ekkor sűrűb lenne a beadagolás, azaz magasabb füsthőfokot érne el a rendszer. Ilyenkor a fogyás is megnő, akár háromszorosára is. A hatásfok csökken, de ha van elég fűtőanyag akkor ez másodlagos. Viszont száraz fűtőanyara van szükséged, az biztos...

 

A vezérlő áramkört el tudod készíteni, vagy készíttetni a hőfokra beadagolás vezérlőmódhoz? Esetleg nyelves megoldásban gondolkodsz? Végül is mindkét megoldással be lehet állítani az égő keretben a szintet, ami szintén a teljesítményt növelheti.

 

Bevallom nekem soha nem a nagy teljesítménnyel volt küzdeni valóm, sokkal inkább a kicsivel, azaz nem tudtam annyira visszavenni enyhe időben, mint azt szerettem volna. Lehet, hogy neked ezzel nem lesz gond az eleve nagyobb veszteségek miatt.

 

Ha igaz a nagy teljesímény igényed, akkor neked 70..90m3 száraz fűrészporra lesz szükséged egy télre. Nekem 30m3 fogyott...

Előzmény: Szepi84 (4067)