R o l l e r Creative Commons License 2012.08.28 0 0 31797

Harom nap csend -gondolom, sokan "megvilagosodtak" es napi 2000 eurot keresve nem irogatnak mar ide.

Bevallom, nekem hosszu tavon nem jon be ez az "all-in" -ozos (dupla vagy semmi) v. Martingale (1-2-4-8)

Egy nap alatt 2000, szerintem ez meg a teljesen kezdok etetese, bocs tovabbra sem hiszem el. 

A Martingale-rol mar leirtam egyszer a velemenyem, nekem pl nem szimpi, hogy lepcsonkent csak egyet nyerek, szerintem ott kene egy nagyobb lepcso, ahol atlag sok talalat jon, aztan nem bedolni azoknak sem, akik olyan irogatnak, hogy 6-nal / 7-nel tobb tapadast nem lattam, mert el fog jonni 16-17 is, es csak lesel majd, hogy mi is van... (a vateran meg penzert is megveheted valamelyik MartinClon-t, ha kedved van, egeszsegedre)

 

 

Lehet, hogy a tehetsegem, es a szerencsem sem olyan jo, mint az elottem szolonak, sem mint a kinai nyugdijasoknak, akiknek mindegy hogy £2000 +/-, fo hogy jol erzik magukat, az asztal persze teritve...

ezt probalom vm-vel ellensulyozni, ezert szamolgazok, gondolkodom, min kene esetleg javitani.

 

Par fontos dolog jot eszembe, amik segitenek, ha minden jol alakul (beleertve a fegyelmezettsegemet is)

1/ Atfogo strategia

2/ Bankroll figyelese

 

Ki hogy csinalja, irjatok meg, erdekelne, en is leirom amit gondolok.

Kozponti strategia alatt ertem, hogy szerintem ha mar van par kedvenc strat, amik tobb-kevesebb sikerrel mukodnek, nem kene talan orakon at ugyanazt jatszani, mert ami konnyen jott az konnyen el is mehet,

Nem tudom, hogy a jatekot manipulaljak e v. csak az egyonlotlen disztribucionak tudhato, de sajnos a trendek trendithetetlenul jonnek-mennek es nem jelentik be, ha epp valtozni akarnak...

Tesztjeim eleg kezdetlegesek, de arra jutottam, hogy ket fo bankroll fv van. Az egyik mint az arfolyam grafok fent-lent, aztan egy kis dolessel el kezd a vegtelen minusz fele arazolni, lassan-lasan, de oda. A masik, latszik, hogy valamin nagyon iizad a delikvens, de elobb-utobb bejon a bukas –egyszeru matematikai  torvenyszerusegek miatt.

Idejebe valtani, es ha valtok, melyik strat jo eppen ? ? ?

 

 

 

Bankroll figyelesere valami ami nekem bejott es az ellenkezo esetben szivtam.

Valami profi tanacsolta mar korabban, hogy 10-30% -nal abbahagyni, es hazamenni. OK ez nagy tokenel lehet hogy igaz, de en kicsi alaptokevel "gagyizok", hogy az nagyobb legyen, 30% remenyert meg el sem volna erdemes kezdenem aznap jatszani.

Azelsolepcso dupla vagy semi –vagy megse? gyakran tortent, hogy epp a megduplazap elott hasaltam el, erre kell hat valami ellenszer.

pl. 50-75% nyereseg eseten

1/kiveszema profitot, es mintha most kezdenem a jatekot, folytatom.

2/kiveszem a toket, aznap mar nem veszitek

3/vlamikor kiveszem az 1,5x os a toket is es csak azzal a pici 25%-al folytatom, ha bukok megyek, de adtam egy eselyt, hogy nagyobbat is nyerjek

 

Eleg kiforratlan nekem meg mindez, evek uten is csak kezdonek erzem magam.

Kerek valakit, irja meg tapasztalatait.

 

Roller