Itoérambolafoci Creative Commons License 2012.08.20 0 0 305

A körömgomba mélyen az élő szövetbe fúrja magát, tehát semmiféle külsőleges kezeléssel (kenegetés, áztatgatás) nem gyógyítható.

Csak olyan szerrel gyógyítható, ami a véráramba kerül, és így a hajszálereken keresztül minden szövetet védeni tud.

Ezt az orvosok már 40 évvel ezelőtt is pontosan tudták, amikor az első gombaölő tabletták megjelentek.

Tehát csak a gombaölő tabletta gyógyulásig tartó szedése lehet hatásos. A többi csak ráolvasás.

Sajnos, az orvosok nagy része tabletta helyett még ma is mindenféle hatástalan hülyeséget ír fel.

 

A gombaölő tabletta csak megterheli a májat, de nem károsítja.

Tehát csak annak okoz gondot, akinek rossz a mája (pl. korábbi betegség miatt).

De rendszeres orvosi (májfunkció) ellenőrzés mellett még az is biztonságosan szedheti.

 

A tabletta mindig hatásos, de egészen gyógyulásig kell szedni, mert különben visszajön.

A legtöbb ember ott bukik el, hogy már félig gyógyultan abbahagyja a tabletta szedését, aztán csodálkozik, hogy nem sikerült.

A régi tablettákat (Griseofulvin Forte) még a beteg köröm teljes lenövéséig kellett szedni, ami 6-8 hónapig is eltarthatott.

A korszerű tablettákat sokkal rövidebb ideig is elég szedni, de sokan még azt sem tartják be.

Sokszor pedig maga az orvos az, aki ostoba módon túl rövid kúrát javasol.

 

Annak idején én is végigszenvedtem a középiskolás és egyetemi éveimet egy uszodában szerzett körömgombásodással.

Az orvosok csak hatástalan kenceficéket ajánlottak, meg napoztatást. Hatástalan volt mindegyik.

Végül egy gyógyszerész hölgyismerősöm árulta el, hogy mi a tutibiztos gyógymód.

Érdekes módon a tablettától egyből meggyógyultam.

És azóta se jött vissza.