tamikati Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4731

szia ! én nem elkeseriteni akarlak,hanem a saját példámon keresztül megcáfolni,amit ide irtál !

igenis amennyit tudunk segitünk,tanácsokkal ,adatokkal,linkekkel !

Én lakást és munkalehetőséget,söt barátokat is találtam ennek a topiknak a segitségével !!

Egy igaz,bunko módon nem lehet ! a segitsetek magyar honfitársaim,szlogen már nem müködik !engem is ért csalódás,amikor segitettem valakinek,konkrétan állást találni !

tehát ne kérjen senki,konkrét álláscimet,mert ajánlo levelet nem tudunk adni,annak az ismeretlennek,aki itt keres munkát !

Meg aztán van egy korosztály-az enyém- akik nem a nettel nöttünk fel és a web oldalak cimei is segitség lehet !lehet,hogy kezelem a gépet,de nem professorként és linket se tudtam küldeni sokáig,de mégis sikerült itt megállnom egyedül ! AZTÁN kaptam a segitséget ! ,,segits magadon,Isten is megsegit,,

tehát elöször kezdj el ügyködni egyedül,aztán már jön a lehetöség !

ismerek olyan embereket,akik 15-18 éve itt vannak és alig beszélnek németül ! mégis megélnek ! egy igaz: minden nap nehezebb itt elhelyezkedni ! és a bérek lefele mennek !!

mert nagy a kinálat !

tehát modositanám az elöttem szóló szövegét: protekciot nem lehet kérni,hiszen még a barátok se ismerik egymás munkáját!

itt max tanácsot kaphatsz,vagy ötleteket,de a kezedet nem tartja senki ...már !

régen persze más volt a helyzet,aki emlékszik tudja ! de mára felhigult a pálya ! a becsület

ritka madár !

a legfontosabb,hogy magadban bizz és az elhatározást tett kövesse !

Előzmény: gartfi (4711)