Glaskasten Creative Commons License 2012.08.17 0 0 14009

Üdvözöllek!

 

Először is méltatnám az előttem szóló érvelését a hazai ( RK) cuccok ezzel szembeni tartóssága mellett. 

Lassan 3x Robim csigatengelye és fogaskereke nem így néz ki. ( Jobban.) Szerintem b á r m e l y öreg hazai gép veri ennek a minőségét. Két okból is, ha nem fárasztalak vele. Első, hogy nem tudok arról, hogy magyar mérnök kapálógépbe, főként kihajtótengelyen siklócsapágyat használt volna. Volt tűgörgős, golyós, de sikló gyári nem ismert nekem. 

Második szempont, hogy ez nem anyag. Az 1. képen látszik, hogy a fogaskerék sérülése kagylós törésektől hemzseg. Ez nem minőség. Gyárilag gagyi, lehet, hogy a homokot hasítja, de egyébként csak súlyzónak jó. 

Más. Több tulaj és szerelő előszeretettel tesz zsírt a hajtóműolajhoz. Csapágyas gép símán veszi. Ennek oka, hogy a  kihajtásnál jobb lesz a tömítés, nem kell azonnal cserélni. Na, ezt szívta meg ember, meg Ti is. A siklócsapágy ezt nem veszi be. Látszik a képen a hajtótengelyen a berágódás meg a csapágy?-ban is. 

 

Összegezném. A helyetekben szerznék egy h a z a i hajtást a motor alá, amihez dögivel van alkatrész, kínai motor meg ugye már van,  azt rá, oszt' kész. Ezért nem adnék 80-90 papírt, hogy újra kezdjem. 

Ilyen anyagot, mint az eredeti hajtás, búcsúban lehet lőni. 

Javasolnám Rk 02, Robi 56 és ezek változatai - kuplungos, röpsúlyos - ami tetszik. 15 papírért JÓ állapotban kaptok. Miért költenétek többet?

Ha meg a kínai motor kihal, egyszerűbb egy másikat ráapplikálni, mint megint egy új gépet vásárolni. 

Ha hozzáteszem, hogy esetleg adaptereket is szeretnétek, akkor pláne a hazai az előny. 

Szóval a "szerelő" rutinból, szerintem nem rosszindulatból zsírozta meg. Csak nem ért hozzá. Ez gáz.

Perlekedni meg kb. 4-5 év alatt lehet - és???? Kapálni meg tavasszal legkésőbb kell. 

Többet nem kell hozzá menni!!! - bár lehet, hogy a hazai cuccokban meg verhetetlen. Nem tudom. 

 

A motort nem kéne eldobni, mert amíg megy-jó. De olyan mint a hajtása. 

 

Kb. ennyi. Ha meg jobban megnézitek, ez a fórum is arról szól, hogy miként tudunk saját erőből, ügyességből az egyre hitványabb - tisztelet a kivételnek - cuccokból valamit összehozni. 

 

Mert a mottóm az, hogy akinek jóra telik, az már dolgoztat!

 

Üdv.: Imre

 

Előzmény: krisztikeee (14007)