Mokany67 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 148

Kedves Buyer 2!

Köszönöm megtisztelő reflektálását mely nem túl rövid időn belül egyedülálló  ezen a kissé döglött fórumon.

Az autómban most 199.000 Km van tehát kb 15000-et mentem vele gázzal (persze levonva a benzines meneteket).

Ezt nem én találtam ki, hanem a szervízben mondták, ahol beszerelték,hát betartom.

Az autó jó.A motor igen erős.Sem gyorsulásra sem egyéb másra nam panaszkodhatom. Mivel igen sok km-ert mentem 1985 óta számtalan típus és gyártmányú gépjárművel ezért meg tudom ítélni ha valami nem jó.Mások  szerint is jobb az állapota (menetteljesítményét is beleértve) mint amennyi km benne van. Csak a fogyasztás és a mostanában történt olajfogyás miatt nem vagyok nyugodt. Persze lehet, hogy a mostani nagyobb olajfogyásnak más az oka. Legutóbb nem a szokott szerelőm cserélt olajat, hanem a segítője. Ő 4.5 l tett bele 5l helyett. Ezt most tudtam meg.

Azért kérdeztem rá itt a fórumon ezekre a dolgokra mert talán van valami tapasztalata másnak is. Nem lehet a két gépjárművet összehasonlítani mert nem azonos kategória. Nekem is volt ebből a típusból (karikás 4.2)és ha zongorázni tudnám a különbséget, akkor én lennék legalább Presser Gábor. Most csak ez van nekem (illetve van egy fiatal Yarisom is) mert az autózás élményét félre téve pillanatnyilag a racionalitás az úr.Pakolás , szállítás az üzleti tevékenységemnél és hosszabb rövidebb családi utak egybekötve a családi mindennapos logisztikázással. Mivel ebbe teszek sok kilcsit ezért lett ez gázos. Lehet, hogy a Zavoli jobb mint a Landi vagy csak az én típusomnál van ezzel gond mert a Landit a gázautózás Mercedesének nevezik.(Tudom az Audi jobb).

Mindenestre, még egyszer köszönöm reakcióját.

Üdvözlettel:

Sándor