karikaV43 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66969

Nem tudom és vasútat egyes méretben csinálok egyenlőre csak a kezdeteknél jár a dolog.A nem játék kategóriában a műanyagot tuti nem adod el,itt life steam és egyéb üzemek az 1:32 meg nincs messze az 1:43-tól.A műgyanta sztem nem jobb anyag mint a műanyag,öntő formát jól lehet belőle csinálni vagy alkatrészt másolni.Vasút modellben az alsó kategória a gyanta kasztni,autó modellt még nem csináltam,de egy Rába soron azért töröm a fejem,ha lenne rajzom normális akkor már vágatnám is lézerrel a fülkét,az alvázhoz való euroszelvények modellméretben való beszerzésére meg már van forrásom.A műanyag modell olcsón kivitelezhető csak drága az előkészület a fém valamivel drágább de nem kell milliókat beleölni.Két hidat vágattam most lézerrel ki az egyik 110cm hosszú kb.40 alkatrész a másik 155cm és 106 alkatrész ez került ötvenezer forintba kb. áfásan anyaggal együtt ez nagyjából 2-3 tábla acéllemez szóval olyan 20-25db Ikarus kasztni anyaga fémbő tizedmiliméter pontosan vágva.Ez a híd úgy van tervezve hogy össze is lehet egy óra alatt ma kellett volna vinnem galanizálni a kisebbet,de nem értem rá.Szóval szerintem a moddell járművek fémből vannak a vasútnál is H0 méret felett a műanyag nem igazán elfogadott.Még a Marklin is fémből csinálja.

Előzmény: RCM-HUN (66961)