TLBY Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66962

Én tuti vevő leszek rá, ha összejön, még akkor is, ha makettszerű (pl. Monty, SMER, IGRA) és nekem kell lekenni,
feltéve, hogy 1:43 csak ügyelj a következőkre:
Nem b-gatásképp, inkább építő jelleggel, de egy homokozó szett az összes tartozékával nem igényel olyan bonyolult öntőformát (db kiálló bisz-basz/db tömbszikra elektróda ugye), mint az ikarusznak csak a kasznija.
És, akkor még a belteret, kerekeket nem említettük.
Ráadásul a homokformák gömbölydedek, rugalmasak, könnyen kiugraszthatók az öntőformából,
mire az ikaruszt kitolja, torzulhat, repedhet az alámetszések miatt, vagy kilökőtüske nyomokat hagy.
És, akkor még nem szóltam a homokformák böszme nagy öntőcsonkjairól, ami modellen...
bár én le tudnám magamnak farigcsálni, ha nem előfestett, de a többség ledöbbenne.
Utóbbiak maketteknél általánosak, de, aki nem magának rakja össze az meg fog hülyülni tőlük:)
Másik dolog, hogy, ha ragasztani, pláne festeni akarod, sztirolból, PS
célszerű önteni, mert a PVC-t, PE-t, PP-t, PET-et, meg egyéb kemikáliákon az Úristen nem tartja meg a
ragasztót és a festéket. Ha mégis ilyenből csinálod, célszerű anyagában színezettre, bár, akkor meg nyivákolni
fognak, hogy játékautós.
Egyébként a PS sem mindegy milyen, nekem volt olyan, amit képtelenség volt lefesteni, bármilyen
előkezelés, vagy festéktípus után dobta le magáról a p-ba.
A legnagyobb gond viszont, hogy emlékeim szerint egyes műanyagok, főleg ezek a homokozóformák
egy idő után "hámlani" kezdenek: leválik az öntőformával érintkező, először "kristályosodó"
réteg. Ez kisgyereknek homokba nem számít, modellesnek meg égnek áll a haja tőle.
Mondom (má' ugyi, hogy írom e!), nekem jó lenne IGRA minőségben is, ha lenne valami,
csak szerintem nagyon le kellene vinni az árat, a db. számot meg fel, hogy sikeres legyen,
és minden környező országban nyomni.
Tényleg egy ötlet, nem lehetne a Montyval, SMERrel, vagy az IGRÁ-val gyártatni: ők már benne vannak, olcsók,
piacaikon is futottak az Ikaruszok, csak nyernének rajta:) Vagy valamelyik régi játékokat újra kiadó magyar
gyártóval, bár szerintem előbb látunk SMER Ikaruszt, mint magyar Csepelt...
Bár a Montys Ikaruszra is keresztet vethetünk, mintha már csesztettem volna őket egy csehül tudó
topctárssal és kiábrándító válasz jött:(

Előzmény: jocccsa (66943)