jocccsa Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66943

Voltam , kérdeztem és megtudtam hogy műanyagból könnyen egyszerüen olcsón, méreg drága előkészületekkel és festéssel lehet amit csak akarok. Itt Nyíregyházán van egy fröccsöntő üzem ismerem a nagykutyát ami annyit tesz ki a lányával jártam négy évig általános iskolába és kijelentette ez semmilyen előnnyel és kedvezménnyel nem jár :-((( pedig bíztam benne.

Elmondta hogy egy játék vagyis modell gyártása semmivel nem drágább mint egy homokozó szett pár száz forint (de van minimum mennyiség). Csak az előkészületek (szerszámgyártás)és utómunkálatok (festés stb) a sok pénz. Ha festve lesz akkor lehet minden fekete, olcsó regranulátumból kivéve a szintelen víztiszta dolgok pl. szélvédő.Mondjuk ülés korlát stb apróságok jó lenne szines müanyag. Ha valóban jó és ( kicsi a piacunk) európában eladható terméket akarok profi tervezőbrigáddal bíró szerszámkészitőt fogadjak meg (tud ilyet többet is) általában itt nem kell addig fizetni amig meg nem felel a legyártott minta de ez 1%, nem semmiért van saját tervező brigád. A szerszám gyártásban annál drágább egy szerszám minnél részletgazdagabb kell hogy legyen a vele gyártott termék. Veke.hu oldalon nézegettük az Ikarus 30 és Rigómodell  Mávag N2-39 buszokat. Mikor ezeket meglátta azt mondta ezek még kutatással is járnak de a profik megoldják. Classic minőséget is néztünk ha megközelitő minőséget szeretnék nem akar elkeseriteni de drága a szerszám és azt nem szabad elspórolni mert azon múllik és innentől már inkább lebeszélni szeretett volna ahogy észrevettem.

A szerszám szerinte és kihangsúlyozta szerinte 1,5-3 millió de akár ennek többszöröse is lehet.