Gábor987 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 348

Biztos van indokolt eset, amikor kiadják ezt az engedélyt. De amit a múlt héten tapasztaltam, mikor 2 fiammal körbekerékpároztam a tavat - 65 km), az enyhe túlzás volt. Fél percenként jött egy autó a gáton. Azokkal semmi bajom nem volt, akik felénk közeledve lelassítottak, és lehúzódtak, kényelmesen elfértünk egymás mellett. De volt vagy 3 nem normális, akik 80-90-es sebességgel poroztak el mellettünk a szúk gáton. Na ezen bedurrant az agyam, a következő kocsit leállítottam, és megkérdeztem tőle udvariasan, hogy van-e engedélye. Azt mondta van - bár nem mutatta - én meg ugye nem vagyok ellenőr - jó utat kívántam neki és annyit kértem tőle, hogy vigyázzon a biciklisekre.

Na ezután 5 perccel jött megint egy őrült legalább 100-al, aki majd lesöpört minket az útról, életveszélyes volt! Én nem szeretem a hatóságosdit, de itt azonnal fogtam a telefonom, és hívtam a rendőröket, akiknek elmeséltem mi történik ezen a gáton. Rendes volt az ügyeletes, mondta, szól a tiszafüredi és az abádszalóki járőröknek, hogy kicsit nézzenek szét. Megvolt az eredménye: innentől egyetlen kocsi sem jött!!!  

Előzmény: szepi (347)