nemkezd Creative Commons License 2012.07.30 0 0 35856

Üdv!

 

"35810.

leírod miért szar a vegyestüzelés.  Nehezen szabályozható gazdaságosan.

Ezért kell a puffer. Hogy gazdaságosan  könnyen szabályozható legyen.

35822-ben leírod mi  a különbség a pufferes és hőtárolós fűtés között."

 

Eddig no komment.

"Itt szó nincs arról, kinek mennyi pénze van rá, miből kell mit kihozni. Nem kéne idekeverni."

 

Szerintem meg pont erről szól az egész fórum. Aki rendelkezik elég pénzzel, az nem jár ide olvasgatni, beírogatni ebbe a témakörbe. Tisztelet néhány kivételnek.

Akinek van pénze az egyszerűen megcsináltatja egy valamilyen szempont alapján kiválasztott kivitelezővel az egészet, kifizeti és használja.

Én úgy látom ebben a fórumban, ők olyan ritkák mint a fehér holló.

Véleményem szerint igenis döntő szempont az , hogy miből mit lehet kihozni!

 

"Bár ha idekevered, akkor a "két kicsi kazános megoldás" egy fillérrel nem olcsóbb a pufferes rendszernél, két kis kazán két kémény, és máris fél millánál járunk, és még nincs összerakva a rendszer, ez valóban nem adja a gáz kényelmét, ezt éjjel nappal pakolni kell."

 

Szerintem félre viszed a dolgot!

Nem szeretnék és nem is akarok abba a hibába esni, hogy egy adott megoldást "húzzak rá" minden fűtési probléma megoldására. Nem sablonokban gondolkodom. Minden eset más és ezért a megoldás sem egyforma.

Gondosan kell minden körülményt mérlegelni, az anyagi források nagyságát is és még sokmindent....

Ebből kiindulva konkrétan:

NEM kell két kéményt épiteni, egy kell a max teljesítményre méretezve.

Ebbe bekötheted a két kazánt.

A többit most nem taglalom.

 

A másik, soha nem állítottam, hogy a vegyes kazán "pakolás" nélkül hőt fejleszt.

 

Az hogy mikor, mennyi ideig "pakolod" a kazánt és miből mennyit használsz el, ez egyedi dolog, megoldás függő.

Magyarul mindennek ára van, és a felhasználó dönti el hogy neki mi éri meg.

Persze rábeszélhetjük más álltalunk preferált megoldásra, de ha az nem személyre szabott akkor abból sok jó nem sül ki.

(Pl. akinek saját erdeje és fűrésztelepe van azt ne próbáld a huzatszabályozós megoldásról a pufferes megoldásra rábeszélni, el fog hajtani. Miért vegyen ő most 100 ezrekért puffert és egyébb kütyüket. A huzat szabályozós rendszer működik, üzemeltetése egyszerű mint az ék. Hogy nem gazdaságos? --Ingyen van a fűtőanyag és mindig van valaki aki dob rá és begyújt ha kell.)

EZT hívom én egyedi körülménynek.

remélem rá világítottam a lényegre.