naerreiszunk Creative Commons License 2012.07.23 0 0 71733

Tavaly mennyit szórakoztam ezzel a deflegmációval ne tudd meg.

 

Amit levontam, hogy nem fejlesztem csak deflegmációval egymenetesig a főzést (azért kezdtem bele a kis retifikáló toronyba).

A deflegmáció nagysága sok mindentől függött nálam.

Ugyan olyan konfigurációnál nagy mértékben függött a fűtés intenzitásától. Ha több gőz megy a páracsövön túlfűti és nem tudja a levegő lehűteni, ekkor vagy kell rá egy külső cső és abban vizet vezettem, vagy sokan nedves ronggyal érik ezt el.

Szerintem csak precizen beállított fűtés erősséggel lehet jó deflegmációt elérni, és erre legjobb lenne az elektromos fűtés esetleg a gáz, de a fa tüzelés kevésbé alkalmas.

A másik problémám, hogy két féle beállítás kellene, ha nagyon erős deflegmációval dolgoznánk (alacsony cefrénél és erős tisztázásnál). Ezt először kétféle páracsővel oldottam meg, de beleuntam a szerelgetésbe.

Na ezért nem növelem tovább a lepárlási görbémnél mutatott értéket.

Ezzel a kiépítéssel cefrénél erősebb fűtéssel lecsökkentem, tisztázáskor visszavett fűtéssel növelem a deflegmációt. Gázzal fűtök.

Tisztázásnál (kb. 10 l párlat esetén olyan 2-3 l flegma folyik vissza a 3-4 óra alatt nekem).

 

A fentieket sokan leírogatták, de konkrét mérésekkel kevesen támasztották alá, és úgy látom Te is ennek a híve vagy.

 

Sok sikert a fejlesztéseidhez!

 

De a lényeg a legjobbat kihozni az adott gyümölcsből.

Előzmény: Feriba51 (71709)