bor_kedvelő Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41422

7végén végre olyan versenyen futottam ami itt sem offtopic: SZUFLA 50 /ugyan csak kb 300 a szint és nem 3000 ;-)/
még nem indultam ezen a versenyen, így nem igazán tudtam mire számítsak, síkon már futottam párszor ennyit, de nem tudtam hogy a nekem szokatlan dimbes-dombos pálya mennyit vesz majd ki belőlem
az elején kicsit nehezen találtam a tempóm, pulzusom szokás szerint magasabb mint az edzéseken, kb az első kör végére sikerült megnyugodnom. innen kb 30 kiliig jól ment a dolog, terveszerű frissítés és pulzuskontrol, elég meglepően tapasztaltam 30 körül, hogy megint kezd görcsölni a combom, főként a comhajlítóm. nem tudtam mire vélni adolgot, ugyan kétszer már futottam bele ilyenbe, de tavaly az első maratonomon, meg tavasszal a balatonnál is dehidratált voltam, most pedig folyamatosan pótoltam a folyadékot kézikulaccsal. innen már nagyon vigyáznom kellett a lépéseimre, hogy ne tegyek hirtelen mozdulatot, ennek ellenére kb 40től többször is komoly görcs rántott össze...44 körül már a fáradtság is utolért, így némileg belassultam, fáradtan de összességében elégedetten értem célba, 51 km 4:57 alatt

ez a görcs nagyon nem hagy nyugodni, a tempóm azt gondolom nem volt túlzó (edzésen jóval gyorsabban futom a hosszúkat), a pulzusom 35 kiliig 155-160 között ami Oli mérése szerint az alapozó zóna teteje, folyamtosan ittam óránként kb 7-8 dl-t, ettem 2 sótabit meg 2 nyalás sót, végre a zselék is lementek, összesen elfogyott 2 nagy sponser meg 2 high5 isogel+,az utolsó két körben ittam 1-1 pohár kólát...vkinek ötlet?

a futás ennek ellenére jó élmény volt, élveztem a változatosságot, fejben végig egyben voltam és fizikálisan se volt gond - persze ezt a görcsöt kivéve