Kopi Zoli Creative Commons License 2012.07.22 0 0 41417

8 Bucka 24-es táv

A hétvégi meló közé sikerült bepasszítani egy hosszú futást, gondoltam a Budapest Terep Kupa másnapján nem lesznek sokan és egy nyugis „edzés” versenyt abszolválhatok a középső távon. Ez nem jött be teljesen, mert a rövid távosok egy 4 fős csoportja rögtön az elején rendesen megrántotta a sort, Balázs és Jocó utánuk, én meg próbáltam tartani velük a lépést. Nem sokáig sikerült, a pulzusom felszaladt az egekbe (egy kicsit meleg is volt mint amire számítottam) így szépen visszavettem a tempóból. Az útvonal tetszett, az emelkedőket toltam rendesen, de a lejtőkön próbáltam kímélni magam. A 3. ep-n rákérdeztem hogy hányan vannak előttem, mondták hogy csak ketten, de ők a hosszún mennek. Na innen sikerült teljes pulzuskontrollal futni, volt idő a tájban gyönyörködni, félreállni, pulzusmérő szíjat állítani. Kicsit szándékosan tartalékoltam, gondoltam ha valaki utolér, akkor majd megpróbálom felvenni a tempóját. Nem jött senki. A személyzet nélküli pont után az erdőben nagyon foghíjas volt a jelölés, ott volt egy kis bizonytalankodás. Aztán néztem az órámat, hogy milyen tempóban haladok, de jó lenne ötpercesre leszorítani a végére, így újra felgyorsítottam. Aztán a városba visszaérve számomra nem volt egyértelmű az irány így elkezdtem visszafelé futni a legutolsó szalaghoz. Valaki kiszólt a kertjéből hogy eddig jó felé mentem, a többiek (a befutó rész minden távnak azonos volt) is arra mentek, vissza ne menjek! Jó fej volt, megköszöntem és haladtam tovább a célba, azzal a megnyugtató érzéssel hogy az ötperces átlag rajtam kívülálló okokból nem jött össze J
A vége 1:58 lett én 23,5 km és 750 méter szintet mértem. Ez végül 5:01 –es tempó, de az első helyezést így is sikerült megőrizni (persze ez nem rajtam múlt, ezt a tempót illik edzésen is tartanom). Kár hogy nem volt erősebb a mezőny mert jó kis verseny ez, lelkes szervezőkkel, szép környezetben, tusolóval és habzsi-dőzsivel a célban.

A Terep Kupásoknak gratulálok!
Különösen Balázsnak aki a tegnapi nap után ma is dobogós lett a hosszú távon.