xibig Creative Commons License 2012.07.07 0 0 7024

Úgy látszik én szerencsés vagyok a környezetemmel, mert nálunk még soha nem füstölt egész nap az égetett szemét. Én is úgy gondolom, hogy a teljes tiltásnál a megengedés bizonyos határig, sokkal jobban elfogadhatóbb a nagyobb közösség számára. Ha végiggondolom a heti két napon kívül senki nem égetett. Valóban meg lehetne határozni legalább havi egy napot, s abban is időkorlátot szabni.  De egyszerűbb, jó magyar szokás szerint mindent tiltani, büntetni.

Nem  hiszem el, hogy bármelyik embertársunk a faluban azért kezd el vasárnap füvet nyírni, hogy a másikat bosszantsa. Sajnos ez a világ nem arról szól, hogy ledolgozzuk hétközben a napi 8 órát, s hétvégén pihenünk.  Nem tudom elképzelni, hogy egyszer kétszer előforduló ilyen probléma elviselhetetlen legyen, s ezért egy egész falut kelljen ilyen  rendelettel büntetni.  A mezőgazdaság olyan munka, ami nem arról szól, hogy akkor végzem amikor kedvem van, hanem ha eljön a helyzet meg kell oldani. ( Le kell szedni a termést, gyomlálni, kapálni, füvet nyírni)