kriszbon Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25540

Na szóval, vágva még mindíg nem lett vele, de azért pár szót írnék.

 

A szórásvédőn a koptató kemény műanyagból van, ez nem tudom mennyire lesz tartós bozótos, kinövéses, törmelékes buckás terepen(a Stihl megoldása szerintebb jobb).

A levételéhez ami van csavar, és a tüske használható hozzá, nem a legjobb, mert a horony nem elég mély, így állandóan kiugrik belőle.

A fogókaron a markolatok egymáshoz túl közel vannak nekem, tehát szűknek találom a távolságot, és az is a Stihl 400-hoz képest(7-8 cm).

A gázmarkolat hátrébb van mint a másik, így kényelmetlennek érzem, hogy nem tudom kinyújtani a kezem annyira.

A fogás szerintem jobb a Stihl kaszán, a kicsit erősebb, és gumisabb markolatokon.

A benzintank kicsit átlátszó, de eléggé kemény, talán törékeny műanyagnak tűnik, olyan mint amiből sok játék készül.

A beöntőnyílást aki így tervezte meg, azt falhoz állítanám, és lelövetném azonnal. :-)))

A fogókar felfogató konzol masszívabb szerintem a Stihl kaszán, és az egész fogókart kicsinek gyengének tartom egy ekkora kaszához(olyan kínais megoldásszerű).

Szerintem a felfogató konzol nagyon ki van emelve a szártól, elég lenne annyira mint a Stihl-nél.

A szár az vastag(32 mm)de foltos, nem egyenletes színű az alu cső, ugyszintén a fogókar is olyan.

Nagyon gagyi hatást kelt így, ami elég kiábrándító, a fényes benyatankról ne is beszéljünk(inkább hagyták volna hátul).

 

A másik dolog, hogy milyen masina az amin pár perces próbálgatás után már alapjáratot kell állítani, mert állandóan leáll.

A 400-as stihl-hez 4 éve nem volt hozzányúlva, azóta is jó az alapjárat, ehhez képest mint a doxaóra, olyan.

A gép beindítva alapjáraton eléggé rázkódik, gázadásra tök olyan hangja van, mint a nagy ccm-es kínai gépeknek(hasonló érzetet kelt az emberben).

Ha rá van állítva az alapjáratra egy picivel több, akkor meg már harangozik a kuplungja, pedig messze van még attól, hogy a fej forogjon.

 

Ez egy olyan városias, parkokba való kaszának tűnik, nem pedig vidékre a bozótos dzsindzsásba. :-DD

 

Többet így most nem igen tudok írni, amíg nem tudom hogyan viselkedik munka közben.

 

Előzmény: kriszbon (25538)