Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.07.05 0 0 525

Nyelvtanfolyam: hm, ezt embere valogatja, van akinek igy jobb, van aki inkabb autodidakta modon tanul. Szerintem a legtobben vigan megvannak utobbival. Ha van egy zsebkonyved, amiben le vannak irva a szabalyok, meg egy kisebb szotar, akkor elokornyezetben mar sokkal hamarabb fog radragadni a nyelv. Konyhalnyelven viszonylag egyszeruen es gyorsan meg lehet tanulni, par het alatt belerazodik egy atlagos ember. De ennek ellenere sokat jelent, ha mar otthon is kemenyen nekifekszetek.

 

A londonimogyorok nem fognak atverni, nagy ceg, van valami 100 hazuk. Persze, nektek is korrekteknek kell lenni.

 

Kezdokent kicsivel nehezebb lesz, de ezek nem olyan melok, amit ne tudna barki elvegezni, a tapasztalat nem feltetlenul erdekes. Ha keresel kemenyen, elobb-utobb talalsz majd egyet magadnak valoszinuleg. A legtobb helyen altalaban korrektebbek a magyar cegeknel az itteniek. Minden orat leirnak, nincs susmus. Ha pluszban dolgozol, 99% hogy ki fognak korrekten fizetni es tulorat is adnak. Teljes munkaidoben pedig 28 nap szabit. Altalaban fair a legtobb munkaltato.

A munkatempo/moral egy kicsit mas, azt nem tudom elmondani, majd megtapasztaljatok. Kicsit olyan lassabb, nyugodtabb, ugye itt nem stresszel senki, nem a sargacsekkekkel sakkozik a fejeben melo kozben. Szoval mas, de teljesiteni nyilvan kell. Az az elonye is megvan a dolognak, hogy ha jol teljesitesz, akkor segitenek tovabblepned, fejlodnod is, tehat nincs gancsoskodas, visszahuzas. De persze itt is vannak rossz emberek, rossz munkahelyek, toluk tavolsagot kell tartani.

 

A single szoba az egyagyas, a duplaszoba a ketszemelyes aggyal, a twin is ketszemelyes de ket kulon aggyal, a bedsit egy duplaszoba es altalaban minikonyha, a studio pedig egy duplaszoba es konyha+furdo. Az elejen valoszinuleg szobatok lesz, a furdot, konyhat meg kell osztani masokkal, ami kibirhato tobbnyire fiatalkent. Az arat pedig nyilvan egyutt dobjatok ossze, felesben, vagy ahogy szoktatok. Ezeknel a magyar cegeknel altalaban magyarokkal kell egyuttlakni, aminek megvannak az elonyei es a hatranyai. Nem erdemes huzamosabb ideig maradni, mert visszaveti a nyelvtudasodat, ha allandoan magyarul beszelsz, meg amugyis mindenhol van valaki, aki lenyulja a parizert vagy beleiszik a tejbe. Ez egy ilyen dolog, de azert szazezrek kibirjak, szoval ti is ki fogjatok birni. Majd ha egyenesbe jottok anyagilag, akkor legfeljebb elkoltoztok sajatba.

A lakasok merete altalaban pöttöm, egy atlagos szobaban nagyjabol meg lehet fordulni es joesetben kinyujtozni. Errefele a szobat alvasra hasznaljak, a nepek tobbnyire reggeltol estig szocializalodnak, pubban ucsorognek vagy ha otthon, akkor a nappaliban, kertben trecselnek.

 

Az arakat nem tudom, 7 eve nem elek otthon, fogalmam sincs mi mennyibe kerul. :|

Szerintem kaja meg ilyenek nagyjabol ugyanannyi, ruhazkodas, kutyuk, haztartasi cuccok kicsit olcsobbak, a lakhatas jelentosen dragabb, foleg nagyvarosban. De ezeket csak tippelem, mert tenyleg fogalmam sincs. Az biztos, hogy a lakhatas draga.

 

Penzbol annyit hozzatok, hogy kb. 2-3 honapra biztosan eleg legyen. En drukkolok, hogy hamarabb talaljatok munkat, de jobb a bekesseg es nyugalom. Hogy mennyi az annyi, azt nehez megmondani, mert ugye masok vagyunk, masok az igenyek. Ha visszaolvasgatod a masik topikot par honappal visszamenoleg, akkor sokfele velemenyt olvashatsz. Szerintem 2 fore a szallas olyan 500 korul lesz per ho, kaja sporolosan olyan 50-60 hetente, utazas 70-100 font havonta. Ezek londoni arak. Nyilvan, ha mondjuk talalsz munkat a kozelben, akkor megsporolhatod az utazasi koltseget vagy ha nagyobb szupermarketben vasarolsz, akkor olcsobbra jossz ki... De szerintem Londonnak (en ezt ismerem) olyan 1200-1500 per kopffal erdemes nekivagni. Abbol 3 honapig kulonosebb gond nelkul el lehet vegetalni, amig talaltok munkat. Persze lehet kevesebbol is, de ugy novekszik a kockazat is. Csorgesd meg ezt az irodat es meg tudjak mondani nagyjabol az arakat, hogy mennyi kell egy honapra. Szamolj ra a biztonsag kedveert 20%-ot, szorozd meg 3-mal es nagyjabol annyi lesz a szukseges penz.

 

Majd drukkolok nektek.

 

Előzmény: bianka92 (524)