zbacsko Creative Commons License 2012.07.04 0 0 366

Szia!

Ne, azt ne tedd. Mondom akkor hogy működik a serviio részletesen pl. mkv lejátszásakor. Először megnézi, hogy mkv konténer megy-e, erre a sonynál a válsz persze mindig nem. Tehát az már biztos , hogy konténer csere lesz mkv->m2ts. Azután mrgnézi, hogy a kodek jó-e. 1. Ha a kodek jó, nem végez transzkódolást, veszi a streameket (video, audio) és berakja az új konténerbe. Ennek előnye, hogy gyorsabb és nincs minőség romlás se. De. Ha például mint a te esetedben a stream 30Mbit-s -es akkor az nem fog a wifi-n átmenni, mivel ahhoz nem nyúl. Azt, hogy csak konténer csere történt mkv esetén úgy tudod megállapítani, hogy a TV a video típusánál AVC-t, vagy MPEG4-et mutat. Mint már korábban írtam a serviio transzkódoláskor mindig mpeg2-t használ, vagyis ilyenkor a TV is mpeg2-t mutat. Az a beállítás amit írtam a múltkor csak a 2. esetet szabályozza, vagyis  hogy mpeg2 kódoláskor mennyi legyen a bitráta. Ha azt akarod, hogy egy 30Mbit/s -es stream átmenjen a wifiden, akkor rá kell venned a serviiot, hogy ne csak a konténert cserélje, hanem kódoljon mégpedig arra a bitrátára amit beállítottál. Ez persze minőségromlással és nagyobb processzor használtsággal jár a PC-n. Ezt pont úgy teheted meg, mint ahogy OWO-nak is írtam, a Sony bravia 2009 profil megadásával, majd serviio újraindításával. Ha esetleg így is maradna az AVC,MPEG4 akkor kézileg kell a profilt mahinálni, de az már egy bonyolultabb történet.

Csak ügyesen :)

Minden jót!  

Előzmény: starline (363)