Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.07.01 0 0 40084

Sziasztok!

Tegnap megérkeztünk Szozopolba! Pénteken késő este indultunk Budapestről, a kecskeméti elkerülőn felhívtam Röszkét, mire a hölgy nagyon kedvesen tájékoztatott, hogy két óra minimum a várakozás, ezért az 54-es úthoz vezető lejáratnál le is jöttem a pályáról és irány Tompa Soltvadkert, Kiskunhalas felé. A határt negyed óra alatt letudtuk, Szabadkán 40-es majd 30-as korlátozás (biztos a polgármester Graz-ban volt tanulmányúton). A pályához vezető úton (Sencanski put) van egy vasúti átkelő (illetve több átjáró egymás után) ott óvatosan mert az illesztések elég szarok. Bácstopolyánál letereltek a pályáról gondolom volt valami gebasz, legközelebb Feketicsnél lehetett visszamenni. A belgrádi elkerülő úgy működik ahogy Stewie leírta, nem kell körbemenni, viszont lehet nyerni egy csomót azzal, hogy már nem kell az ,,ablakmosós jelzőlámpás kereszteződések” felé vezető úton menni. Kalotina megvolt fél óra alatt, voltak már jópáran, de nem volt vészes, a bolgárok sajna ugyanúgy engedik a törököket az EU sávon is mint a magyarok Röszkénél. Útdíj matricát a határ utáni Shell-nél vettem, itt tankoltam is. Szófián nem akartam keresztül menni lévén már helyi idő szerint fél 10 volt, hanem az északi elkerülőn megkerültem. Az elkerülő lakott területen kívül vezet, van rajta két jelzőlámpás kereszt, a minőség olyan mint nálunk valamelyik másodrendű út, van rajta egykét lyuk (javítgatják). Az A1-es autópálya Burgasz irányába főleg az elején bizonyos szakaszokon olyan mint a Brno-Prága autópálya, aki volt már arra tudja miről beszélek aki nem az emlékezzen a régi M7-re. Egyébként rendben van. A pálya Stara Zagoráig van, utána főút van Karnobatig. Az út mentén gyümölcsárusok vannak dögivel, 1 kg gyönyörű barack 1,50 leva. Állítólag napokon belül átadnak egy pályaszakaszt Nova Zagoráig, majd hazafelé lecsekkolom azt is.

Mindenkinek aki mostanában indul kellemes utat és jó nyaralást kívánok!