bujukcekmece Creative Commons License 2012.06.27 0 0 70323

Meggyel bolondított mézes cseresznye... ez az idei év első gyümölcse, amit az Artúr megfőzött:)))

 

Kb 75kg cseresznyét cefréztem le a hónap közepén. Mivel az idén a rohadás gyorsabb volt nálam, csak ennyire futotta. Festékkeverős zúzás, némi sav, pektinbontó, hidegtűrő élesztő, és kb 1,5kg méz. Mivel az idén az első szedés esős időre esett ez a brixen is mutatkozott. Szépen kiforrt a pincében kb 1 hét alatt, aztán időközben az utolsó buborék cefreelhagyása előtt megérett a meggyem, amiből kb 10 kg-ra tellett. Gyors cefrézés, élesztő, pektinbontó, pár óra múlva márt forrt is. Öt nap után már át is fordult a meggy, ami olyan volt, hogy kedvem lett volna meginni meggyborként, nagyon príma aromás gyümölcsleves lett! Aztán tegnap átszűrtem és lefőztem a 70 liter magtalanyította cefréket, ebből lett 21 liter 25% alszesz, amiből ma tisztáztam 4,2 liter 72%-os pálinkát. 65-nél válltottam utópárlatra! Aztán amint lejött már ment is az ioncserélő gyantára, ami most is szépen dolgozott. Gyors regenerálás és elő is került a réz! Gondoltam megmutatom a szőlőnek is, ha már reggel lenyomtam réztartalmúval, hogy nem csak az ő levele rezes, de a pálinka is:)))

Töményen pihentetem a páleszt a pincében, de kénytelen voltam bekeverni egy üveggel...már most megvannak a jellegzetes jegyei, mind illatban, mind ízben. El se merem képzelni milyen lesz, ha kipiheni a fáradalmait...jó éjt!