Sznhép Creative Commons License 2012.06.22 0 0 2249

Sziasztok! Nem tudom valakinek van-e gyakolati tapasztalata bejelentésköteles garázs építésével kapcsolatosan. Igyekeztünk mindent szabályosan csinálni, így meg volt a bejelentés, kaptunk határozatot, hogy nyilvántartásba vették. Felépítettük, és megtörtént a használatbavételi bejelentés is részünkről. Most szerettük volna a földhivatalban bejegyeztetni, de mivel itt nem "keletkezik" a házéhoz hasonló határozat, így a földhivatal nem foglalkozik vele. Sehol nem láttam, hogy ha megtörtént a használatba vételi bejelentés (nem kérelem!), akkor mi a feladata az ép.hat-nak, vagy van-e egyáltalán. Lehet, hogy csak elteszi a bejelentést és kész. Ez a bejelentéses téma egyébként is szabályoztatlannak tűnik, mert pl. a megyei építési felügyelet az egyik alkalommal azt írta, hogy a házhoz hasonlóan a bejelentés köteles építmény építésének megkezdését is be kell jelenteni, mert ellenkező esetben büntetés jár, amikor meg bejelentettük, egy másik ügyintéző ajánlott levélben visszaírt, hogy ezt csak a helyi ép.hat-nak kell bejelenteni, őket nem érdekli, és törölték a nyilvántartásból és hagyjam őket ilyen hülyeségekkel. Szóval a garázs, ami különálló épület a telken ezek után felkerül a tulajdoni lapra, vagy a térképre? Vagy ez olyan, mint a kerti szaletli? Nem lesz ez után papíron? Vagy még nyüstölni kell a helyi ép.hat-ot valami igazolásért? Van erre valami paragrafus amire hivatkozhatok? Bocs a sok kérdésért, de erre a google-val nem találtam meg a választ.