Kecskeb Creative Commons License 2012.06.09 0 0 7308

Az első gond a 30-40 perc. Ennyi idő alatt MEG KELL aludnia a tejnek! (ahhoz a sajthoz, amit Te szeretnél)

Ha másfél óra alatt alszik meg, akkor már ne akard az eredeti folyamatot végrehajtani....elefada valszeg elmondja neked, hogy akkor mit tudsz csinálni....

Sajtosferi a videón elmondja, hogy 60-90 perc alatt kell lezajlódnia a teljes folyamatnak, ahhoz, hogy azt kapd amit szeretnél.

Nem tudom, hogy milyen az oltód, nekem CHy-Max Plus van, másfél éve járt le a szavatossága és még mindig használom!

 

De!

 

Volt olyanom, hogy rendre túrót sikerült gyártanom, mert az egyik kecskének enyhe tőgygyulladása volt és az istennek sem aludt meg a tej,csak két-három óra alatt...

 

A sajtod súlya egyértelműen jelzi, hogy sok a savó.

 

Én nyolc liter kecsketejből (ha a sajtosferi féle módszert követem) 90-110 dkg-os sajtokat csinálok. ...(a sófürdő után megmérve).

 

Van amikor szándékosan lazább sajtot készítek, (mert zöldfűszeresnél, pritaminosnál szeretik, ha szaftosabb) akkor olyan 120-125 dekás. De azt frissen viszik és két-három nap alatt megeszik.

És még az is lehet, hogy a kaszabolás között túl nagy szüneteket hagytál.

Fetánál szoktak nagyobb szünetekkel kaszabolni de ott is kevergetni kell néha...

 

A melegítés segít....de szerintem az is csak akkor, ha az alaptöret jó!

Vagyis minden részfolyamatnak meg van a maga jelentősége és hogy mennyi savót kell eltávolítania.

 

Nem tudnám százalékarányban megmondani, de gondolom a savó 70-80%-a az alap-kaszabolásnál válik ki, még kb. 10 % a melegítésnél, pár százalék a préselésnél és még egy kevés a sózásnál.

Valahogy így tippelném.

 

Előzmény: _Zsolt (7304)