Tiberius69 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 69337

Pálinkás jó reggelt a fórumtársaknak !

Nos elkészült életem első pálinkája, tulajdonképpen nektek, vagyis az útmutatásaitoknak köszönhetően.

Ez sárga cseresznye volt. Mivel nem akartam mindjárt az elsőt leégetni, ezért főzés elött kipréseltem a cefrét. Ez lett 19 l., amit a 17 l-es kuktában 2 alkalomra  lefőztem. Az első főzés után az eredmény 4 l. 38tf% alszesz lett. Így utólag úgy gondolom, hogy még kellett volna egy kicsit tovább engedni mindkét főzésnél, de most már mindegy. Majd legközelebb. Tegnap főztem az alszeszt, amit előtte visszahígítottam 25 %-ra. A végeredmény 2,3 l. 51 tf%-os (ennyire sikerült beállítani, tovább meg nem akartam vizezni ), véleményem szerint ( persze azért kissé elfogult vagyok ) nagyon finom illatú és ízű pálinka. Szerintetek ez a kihozatal megfelelő a gyümölcs ( ami úgy 25-30 kg volt szedés után ), a hozzáadott 50 dkg. cukor és a mindösszesen 4 nap erjedés után ?

 

Ezenkívül tegnap ( csak, hogy legyen utánpótlás ) még 30 kg. meggyet cefréztem le, ez lesz a következő.

Azt hiszem, hogy egy epruvettát pedig hamarosan be kell szereznem, mert valószínüleg az nagyon sokat könnyítene a folyamos méricskélésben.