Sitizs1 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 13445

Sziasztok!

 

Fa ajto, es teraszajto beepitesevel kapcsolatban kerdeznek:

Mindket nyilaszaro 88-as profilu 3 retegu uvegezesu.

A bejarati ajto 140x230 a teraszajto 300x230.

A kerdesem az lenne, hogy be lehet-e oket rogziteni ugy, hogy alul nem ekelem ki oket? Tegnap elott, leraktam az itongteglakat amik a terhet hordjak majd, teljesen vizszintesben. Erre gondoltam raultetni a nyilaszarot. KErdes, hogy igy alulrol nem kapna PUR habot. Ez jo vagy nem?

 

Alul hogyan, es milyen csavarokkal kell rogziteni?

 

Oldalt szerelofulekkel gondoltam a rogzitest megpedig oldalankent 5-5 darabbal. Ennyi eleg lehet?

 

Felul viszont megint csak kerdeses a dolog, ugyanis amikor a nyilasokat csinaltuk akkor meg jo otletnek tunt, hogy legyen a nyilasban 20 cm XPS, aminek a majdani redonytok fog fekudni, igy teljesen hohidmentes a beepitese a redonynek. Most viszont egyertelmuen problemat okoz az ajtok felso rogziteseben, mert ugye a 20 cm vstag XPS-en keresztul meg a 250-es tokrogzito csavar is csak 5 cm-t fog a beton athidaloban.

 

Arra gondoltam, hogy hajtok egy U alakot hilti-szalagbol, ezt racsavaroznam az ajtok tetejere, es kb 40 cm-kent atfognam ket oldalrol az XPS-t es felette a beton athidaloban vizszintesen belerogzitenem. Eleg gyengus megoldasnak tunik elmeletben, de csinaltam egy proba hajlitast, es beraktam a nyilasba, es eleg szorosnak tunt. Talan suritve a megfogasi pontok szamat, eleg stabilitast adhat.

 

Szerintetek?

 

Elore is koszonom!