Ybasc1 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 2830

Sikerült átolvasni a bejegyzéseket, sok kérdésre választ is kaptam, a sorok között. Sok szép kályhát láttam, gratulálok, látom vannak hozzáértő emberek is akik próbálnak segíteni másokon , ez egy szép és becsülendő dolog. Egyetértek  AB69 egy korábbi bejegyzésével miszerint a mai OKJ kályhás képzéseken (legalább is jó pár évvel korábbiakban) még '62 évi szakismeretet tanították kiegészítve pár mondatban hogy egyes cégek miket gyártanak és előgyártanak...természetesen az elmélet az nem minden, véleményem szerint. Én is szeretnék magamnak"valamit" építeni, próbálom a fejembe összerakni a dolgokat, amiket olvasok, inkább a orosz(harang) rendszer fele kacsingatok, az jön  le nekem hogy nagyobb mozgásteret biztosít az építésben, lehet hogy hülyeségeket is kérdezni fogok, de talán jobb kérdezni min hallgatni.

Lenne itt egy cím, lehet hogy többen már látták, van három sima tűzteres, szép tömegkályha, az első kettőre azt írják hogy két harangos, de véleményem szerint alsó része contraflow a teteje meg harang, amely közt van egy direkt kiengedő zár is, jól értelmezem? Látom Chernov is dolgozik a tűztéren belüli hőtágulásokon, gondolom használ.

 

https://picasaweb.google.com/100099482278258044258

Előzmény: sancibácsi (2827)