Pinyo Creative Commons License 2012.05.02 0 0 196493

[Buda maraton 2012]

 

Áprilisban beindult a munkába járás, gyűltek a kilométerek, az idei 1285km-ből 680-at ebben a hónapban szedtem össze.

 

Hazafelé újabban a Gellérthegyen át megyek, így alkalmanként száz méter szint is összegyűlt.

Háromszor is voltam terepen, ennek most már örülnöm kell (lejjebb adtam az igényeimet).

 

És akkor minden május elsején itt a Buda Maraton, amit évek óta 42 km-re hirdetnek, miközben 35 km-ről sincs szó.

De azért nem lebecsülendő. Nem egy maratontáv, de azért idénnyitó XC versenynek kiváló.

 

És amiért ide, A vitorlázó repülőtérre mindig el kell jönni, az a HHH nyújtotta terep, ezeket a fantasztikus zúzós lejtőket magamtól biztos nem járnám be két óra alatt.

 

A pálya két különböző körből állt, szint majdnem ugyanannyi volt bennük, de a második kör rövidebb volt.

 

A második kör nem volt kötelező, ki lehetett állni, a többség ezt választotta, ami nem is csoda ebben a melegben, meg hát azért a terep sem volt kutya.

 

Tavalyhoz képest az útvonal elejét kicsit átszervezték, a reptér elhagyása után beleraktak egy pár méter széles szűkítőt.

Áldom az eszét annak, aki ezt a dugóképzőt kitalálta. Arra mindenesetre jó volt, hogy ne szálljon el a pulzus, sőt.

 

A lejtők jól mentek, már ahol lehetett engedni az előttem lévők miatt.

(Már csak azért is, mert az első fékem igen-igen gyengén lassított)

 

Az emelkedőket általában kitekertem, egy Virágosnyereg bucka kivételével, a HHH bunkerek felé a szikás felfelén pedig kipörögtem egy helyen.

Na de azt leszámítva, hogy kitekertem az emelkedőket, ez az összes pozitívum, mert nagyon lassú voltam mindenhol.

 

Nagyon meleg volt, harminc fok felett. Végig ittam a kulacsból és tele is töltöttem őket. Szerencsére görcsnek nyoma sem volt, talán jól ügyeltem a folyadék bevitelre.

 

Mindent kivett belőlem ez a verseny.

 

De a rend kedvéért még elindultam utána a terepfutáson (ha már neveztem 21 km-re), ebbe sajnos beletörött a bicskám. Egy kör (7km/180m szint, 42:40) után kiálltam gyomorproblémák és általános fáradtság miatt.

 

És az idei év újdonsága: Kocsitól kaptam a bringámra minikamerát, a lejtőkön biztos segített ennek a tömege :)

 

Eredmények: http://www.temposport.hu/download/2012_buda_maraton.pdf

GPS track: http://ridewithgps.com/trips/622106

Érdekes, hogy a HR adat a lejtőkön teljesen rossz, óriási adatokat mutat. Talán negyvenes sebesség körül elkezdett csapkodni a mez és fals adatot generált?

Statisztikák:

TIM=2:06:23 (34,5 km 1180m szint MAX=54km/ó)  Állás idő ebből 1 perc (frissítés).
Első kör: 1:01:45 (18,6km 573m szint)

Abszolút: 52/183. Az elsőtől 31% időt kaptam.
Kategória master2: 10./50.

 

Ami a technikát illeti, hátul Racing Ralph 2.25, elöl Maxxis Crossmark 2.1 külsővel mentem. A teló új, Reba RL 100mm. Úgy kisimították az utat, hogy észre sem vettem a köveket.