AHazFuraUra Creative Commons License 2012.05.01 0 0 4001

Sziasztok,

 

En 28 eves vagyok, es kb. 7 eve van extrasytole -nak mondott erzesem, heti 2-3 alkalommal. A normal szivritmusom hirtelen megall, majd bedobban egyet, amit a nyelocsovemben is erzek. Ez nem is baj, nem foglalkozom vele. :)

 

Viszont uj keletu dolog, hogy normalisan megy a szivem, majd abszolut szabalytalanul vibralos ugralast erzek kb 10-15 masodpercig. Ez alatt a pulzusom is abszolut szabalytalanul ugral es gyenge. Mintha egy gumilabda pattogna gyorsan egy nagyon kis zart terben. Ezalatt nem vagyok rosszul, semmi bajom, csak hat nagyon durva erzes. Kb. kethavonta jelentkezik. Viszont a verellatas valoszinuleg stimmel, mert ennyi masodperc rosszalkodas utan sem erzek semmi rosszulletet.

 

 

Tapasztaltatok mar ilyet?

 

Nem szedek betablokkolokat, magneziumot szoktam.

 

Egyebkent nekem 80 kilos fogyas utan lett extram, meg is mondta a doki, hogy a szivem egyszeruen nem tud maradektalanul atallni egy 160 kilos ember verellatasarol egy 80 kilosera. Sajnos ez valoban igy van, a nyugalmi internetezos esti szivritmusom 35-40 korul van maximum, es aktiv hobbisportolokent 10 kilometeres futas utan sem tobb 90-100-nal. Es valoban En is azt tapasztalom, hogy a ritmuszavarok leginkabb terheles nelkul jelentkeznek.

 

Attila