78tom Creative Commons License 2012.04.23 0 0 612

Sziasztok!

 

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz!(Az autóm 1.6 16v G Astra caravan,2001.09., motorkód Z16XE)

Szinte ugyanez a hibajelenség áll fenn  nekem is.  Időszakos jelleggel háromhengerezés. Tárolt hibakódok:

-Felismert gyújtáskimaradás különböző hengerekben

-Felismert gyújtáskimaradás 2. henger

+EGR szelep hiba is volt.

A villamosági szaki javaslatára kicseréltük az Egr szelepet(előtte le volt vakolva) 45e pénz:(

A hiba ugyanúgy jelentkezik. Ezután mindenáron trafót akart cserélni, de nem mentem bele, szereztem egyet a hiba azzal is jelentkezett, majd 100 km-ig nem.

Aztán vissza az én trafóm ismét 100-120 km hibamentesen, majd megint 3 henger, villogó pech lámpa.

A 30ezret futott GM gyertyák  voltak benne, de kicseréltem ugyanolyan újakra. Pár nap és km után a hiba ismét fennáll.

Próbáltam megfigyelni, hogy milyen üzemmódnál jelentkezik a hiba, tapasztalataim szerint kevés üzemanyagmennyiségnél gyakrabban,

nagyobb sebességi fokozatban, alacsonyabb fordulatról  emelkedőnek még gyakrabban. Tehát szerintem nagyobb terhelésnél többször fordul elő.

Várnám az ötleteket hátha valaki már találkozott ilyennel, vagy az előttem szólóknak sikerült a hibát felderíteni és megosztanák a titkot.

Elvinném megbízható szakihoz is, de nem akarom találgatások miatt a fél autót kicserélni, mert az rengetegbe fájna.

Kösz