incifici Creative Commons License 2012.04.10 0 0 15344

Akkor ezek szerint en is kiveteles helyzetben vagyok, mert nalunk a kozeli mindket korhazban nem ilyen a rendszer.

Mindharom terhessegemet ugyanaz a szulesz-nogyogyasz szakorvos kiserte vegig, es sosem adtak mashoz a kovetkezo idopontot. De ez nem keres volt, automatikusan igy mukodik nalunk.

Egy masik korhazba is jarok, mas miatt, es ott is mindig ugyanahhoz a szakorvoshoz jarok. Itt sem keresre, hanem automatikusan.

Amugy a bemutatkozasreszhez csak annyi a hozzafuznivalom, hogy en 32 evesen, itt szembesultem azzal, hogy az orvos elore bemutakozik es kezet fog a szemelyesen szolitott pacienssel. Talan en vagyok peches ezek szerint, de sokat eltem Mo-on, es sajnos sokat jartam ott is szakorvosokhoz, vagy SZTK rendelesekre, de sosem (!) jott ki es mutatkozott be es fogott velem kezet orvos. Ezek szerint ez Mo-on is termeszetes, es csak en voltam ilyen rossz helyeken es talalkoztam nem megfelelo orvosokkal... Bar ha kicsit utanagondolok, ez megsem lehet altalanos, mert amikor ezt otthoni baratoknak, rokonoknak meseltem, ok is csodalkoztak, hogy mik vannak. :-)

A szulesz-nogyogyaszomhoz visszaterve, vegig o kezelt, mindig hozza mentem vissza, mindig o kuldott masfele vizsgalatokra stb. De egyik szulesem alatt sem volt bent, viszont a szules utani napon mindig meglatogatott a korhazban, gratulalt, kicsit elbeszelgettunk (az elso utan angolul, a masodik utan holland-angol keverekkel, a harmadik utan hollandul, de ez a terhessegek alatt is rendre igy volt), megnezte a babat, utanakerdezoskodott, megnezte a szulesi korlapot, megbeszeltuk...

Tehat lehet nincsen olyan, hogy fogadott orvos, de igenis tartozik az ember valakihez, aki koveti es tudja mi hogy van az illetovel.

En annak egyebkent kimondottan orulok, hogy a szulest nem egy valasztott orvos vezeti le, hanem az eppen ugyeletes. Igy biztosan tudom, hog nem 24/36 oras ugyelet utan holtfaradtan jon be mondjuk csak kotelessegtudatbol. Biztos, hogy kipihent es igy hozza ki magabol a legjobbat. En a 3 alkalommal kulonbozo orvosoknal szultem, es sosem ereztem, hogy ne figyelnenek ram. Amikor kellett mindig ott voltak, amikor "baj" volt, ok koordinaltak a dolgokat. Nalunk ha valtas volt, mindig tisztessegesen atadtak az addigi infokat, bejott a kovetkezo orvos es vegigolvasta a tortenetet ami addig volt gondosan, itt-ott belekerdezett az elozo dokitol, novertol es engem is kerdezett es kicsit beszelgettunk stb. Mindig tudtam, hogy valtas volt, es mindig megnyugodtam, hogy ennek ellenere minden a legnagyobb rendben folyik.

Szerencses es kiveteles lenne ez a dolog??? De Eszter is jokat irt az o korhazarol es szuleseirol... Azt hiszem, mi ketten vagyunk itt a legfrissebb szulok.

De ahogy Tipetupa irta, mindenki ott szuljon, ahol o biztonsagosnak erzi. :-)

Csak nem szeretnem, ha ilyen teves infokkal lenne tele a forum, mert nekem abszolut nem ilyen tapasztalataim vannak a holland terhesgondozas es szules teruleten... pedig parszor volt benne reszem. :-D

Előzmény: palanta_ (15338)