csigaszeg Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35710

Sziasztok........

 

Nekem 200 literes,nyomás alá helyezős, 24 Heat Pipe csöves,tartálykollektorom van.Már harmadik szezont meni.Nos a helyzet az hogy tavasztól -őszig  kiválóan teljesit, márhogy ha van napsütés, vagy legalább szűrt nap!!!A téli teljesítmény felejtős!!Max a másik boiler előfűtésére érdemes használni!Akkor is max - 10 fokig, utána erősen fagyveszélyes.Én ha nagyon hideg van leürítem, a csöveket kiszedem,(max 15 perc) munka.Megéri kiszedni a csöveket,mert szárazon az első télen(senki nem tudta, én sem hogy ki kell szedni) jópár Heat Pipe szétdurrant!!!!!!!!!!!De tavalyi télen már nem történt baleset.Amúgy 2-3 főnek nagyon megfelel!!!!Ha nagyon erős a napsütés(kevés elvétel mellett) 95 fokig is elmegy a hőfok!!!Párszor már a termo-szelep köte a tetőre a forró vizet.......De amúgy összességében meg vagyok vele elégedve, főképp hogy annak idején 150,000 pénzér vettem!!!!!!!Mondjuk nekem totálisan déli tájolásu a tető ahol fel van szerelve.Semmi macera nincs vele(vezérlések, szivattyúk ,fagyálló, meg még a többi franc)hideg víz hálózati nyomáson bele, meleg meg ki, oszt jónapot.Én így harmadik évet használva, azt mondom ,nem volt rossz üzlet.............De télen felejtős!!!!Én tavaly november vége felé álítottam le,  és március elején helyeztem újra üzembe,tehát kb 9 hónapig teszi a dolgát.........Nem bántam meg hogy annak idején belevágtam!!!!!!!!!!!