zbigniew Creative Commons License 2012.04.09 0 0 1306

Mai szülinapos:  David Zauner

Ma ünnepli 27. születésnapját az osztrákok B kategóriás síugrója, aki egykor északi összetettes versenyzőként kezdte pályafutását 2001 dec.-ében Planicán. A síugrásból és sífutásból álló sportágban csak annak második vonalában aratott sikereket, 2007-ben 7 győzelmet is szerzett, de összetettben csak a 10. helyen végzett. Északi összetett győzelmeit rendre a síugrásban aratott győzelmeinek köszönhette, ahol minden alkalommal kimagaslott a mezőnyből, versenyeit nagy fölénnyel nyerte, mellyel komoly időfórt szerzett a sífutásra, ami elegendő volt, hogy versenyeit megnyerje! A Vk első vonalában viszont nem sikerült a legjobbak közé verekednie magát, legjobb helyezését 2005-ben Sapporóban érte el, ahol 9. lett. A 2008/09-es idénye rendkívül pocsékra sikeredett, a kudarcok miatt sportágat váltott és ezután már csak a síugrásra kellett koncentrálnia, ami mindig is jobban ment neki a sífutásnál! Szimpla síugróként először 2009 nyarán, a villachi FIS Cup versenyen mutatkozott be egy 17. hellyel, majd másnap ugyanitt, immár a COC-ban a 8. helyen végzett. Pragelatóban a Grand Prix-n már a 6. helyet szerezte meg és a nyári versenyeken végig jól teljesített, ezek után nem volt meglepő, hogy Alexander Pointnertől meghívót kapott a 2009/10-es Vk szezonra!

Pechjére azonban a Rovaniemiben rendezett COC versenyen nagyot bukott, kulcscsontjárt törte, így csak a szezon közepén vehetett részt a Vk-ban, ahol nem okozott csalódást, első versenyén Sapporóban (majd másnap is) az előkelő 9. helyen végzett (érdekes, hogy 5 évvel korábban északi összetettesként is hasonló helyezést ért el ugyanitt). A szezon hátralévő versenyein egy kivételével (Oberstdorfban 12.) végig a top10-ben végzett, legjobb egyéni helyezését Lillehammerben és Oslóban érte el, mindkét alkalommal a 4. helyet szerezte meg, utóbbi versenyen ráadásul úgy, hogy csak 1 tized hiányzott, hogy Koflerrel holtversenyben végezzen a 3. helyen! Ami nem sikerült egyéniben az sikerült csapatban! A Team Tour willingeni állomásán bronzérmes csapat tagja lett Schabereiter, Hayböck és St. Thurnbichler oldalán úgy, hogy messze a csapat legjobbja volt! Az Északi turnén az 5. helyen végzett, élete első összetett Vk szezonját (annak ellenére, hogy nem szerzett érmet) kíválóan zárta, 13. helyen végzett és a Vk pont/rajt ranglistán 11 Vk versennyel a háta mögött az előkelő 6. helyen állt olyan nevek mögött, mint Schlierenzauer, Ahonen, Morgenstern, Jacobsen és Malysz! A planicai sírepülő VB-n a 13. helyen végzett, ezen a versenyen szerezte egyéni legjobbját, a 3. körben 223 m.-ig repült! 2010 nyarán megszerezte első egyéni érmét a síugrásban, a GP courcheveli állomásán ezüstérmes lett holtversenyben Morgensternnel. Zauner második Vk szezonja előtt ismét lesérült, a csapat lillehammeri tréningjén bal térdében szakadt el egy ínszalag, viszont a felépülés hosszabbra sikeredett a vártnál, a teljes szezont ki kellett hagynia. 2011 dec.-ében Harrachovban ismét beállította korábbi egyéni legjobbját, a 4. lett (majd másnap 7.), csapatban pedig újból érmet szerzett, ezüstérmes lett Schlierenzauer, Morgenstern és Kofler oldalán. A következő versenyeken formája hanyatlani kezdett, a szezont pedig a 23. helyen zárta. Boldog szülinapot neki! :)