jewel1979 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 15331

Hát igen, a páromat ideköti a munkája. Nagy dilemma ez, ha nagyon-nagyon könyörögnék, akkor talán haza lenne hajlandó menni, de akkor meg ő lenne boldogtalan, az meg ugyanolyan rossz. Tnyleg fura nekem, hogy van, aki teljesen könnyen beilleszkedik, másnak meg nem megy... Külsőleg én is beilleszkedtem, ezért is mondom, hogy nincs problémám, már hollandul is tudok valamennyire... Hát, talán azért is nehéz, mert amilyen az én érdeklődési köröm, olyanhoz nagyon nehezen találok itt embert... Én szeretek múzeumba járni, ott sok időt eltölteni, mennék operába, de mondjuk egy jó popkoncertre is, filmfesztiválra, jó étterembe... Akiket itt ismerek, vagy pénzük nincs erre, vagy nem érdeklik őket ezek a dolgok, na igen, múltkor is voltunk Eindhovenben egy Bartók (!) koncerten, hát az átlagéletkor 50-60 év volt, megértem, otthon is neéhz ehhez partnert találni, de ott legalább van pár ember, akit rá tudok venni ilyenekre... Itt meg vannak kedves barátaim, de a legtöbb, amit ki tudok hozni belőle, hogy elmegyünk bevásárolni Amszterdamba, vagy beülünk egy moziba. Az meg nekem unalmas. Egyedül menni viszont nem szeretek sehová.

Előzmény: Jud78 (15328)