mandria Creative Commons License 2012.04.05 0 0 704

Sziasztok!

Beszámoló:

Tegnap megtörtént az arthroscopia.A Honvédkórház Podmaniczky utcai telephelyén, a régi MÁV ortopédiai osztályán.

A körülmények jók,háromágyas kórtermek, fürdőszobával.A kaja jó.

Reggel 8-ra mentem.A főnővér lefektetett.Jött a kisruha, a kanül, majd a betegszállító hosszasan fuvarozott a központi műtőblokkba, ahol  más műtéteskékkel várakoztunk...20perc  múlva betoltak az esemény színhelyére.

Jött a maszk...aztán se kép-se hang.

Az ágyban találtam magam, befáslizott lábbal.

Az altatástól pocsékul éreztem magam, hányingerem volt, de ami még  rosszabb volt, hogy nem tudtam  a plénum előtt ágytálba pisilni, igy jött a katéteres néni.....fúúúúú.....de megkönnyebbültem mert 1500 ml retencióm volt.

 

Délután jött a TANÁR...elmondta,hogy  az térdemben a porcok mindenütt jelentősen felpuhultak, a laterális meniscus elvékonyodott,alatta a tibián sajnos nincs porc csak minimális...a szalagok rendben.

Nem jó hír...Monovisc adását javasolta a későbbiekben fél-egy évenként... ha hat.....Sielni lehet,kék pályán....:(((

Drain nincs, varrat nincs, mankó nem kell.

Éjszaka viszonylag eltelt, kaptam egy szurit..fájdalomra.

Reggel a Tanár megtekintette a művet  és  elégedett volt.

Gyógytornász  jöve egy papirral..ezt kellene otthon 3x csinálni....kis ismerkedés a gyakorlatokkal, járkálás, majd megállapitotta, hogy itt minden műkszik....Isten velem!!!

Normális társaság.Igaz a zárón semmi konkrétum...sablon..ez szomorú.....

Reggel kilenc után haza!!

Haziorvoshoz bejelentkeztem és a házi betegápoló gyógytornászhoz is aki leghamarabb kedden jön.

Addig 10 napig szuriparin, 3x tornasor, gyakori jegelés......

 

Üdv mindenkinek, kellemes Húsvétot!!!