Mozo66 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 6785

Igen ..jók amiket írsz , de valóban az a kérdés , hogy megéri-e gazdaságilag .  A fóliasátor biztos nem . 

 

  A fátyolfóliánál jobb ötletnek tartom a takaróponyvát , mivel lényegesen kevésbé sérülékeny és sokkal többször használható kisebb fákat éjszakára takarva nappal levéve valóban komoly védettséget jelenthet a fagy ellen és esetleg még némi szélnek is ellen tud állni ellentétben a fátyollal amit szerintem felrakni sem egyszerű de levenni pláne nem .

 

  Mint írtam annak idején egyszer mi is bevetettünk mindent a kajszi megmentésére és egy nagyon jó megoldás volt ami működött is az , hogy olajoshordókból csináltunk kályhákat ... egy pár még látható is a felrakott fotókon itt-ott .... . Ez úgy működött , hogy el volt fektetve a földön az egyik feneke kivágva a másikon egy füstkivezetés vágva és a lemetszett ágakkal könnyedén tápláltuk benne a tüzet így az egész felület átmelegedett és jelentős hősugárzást bocsájtott ki . Ezt 4 fa közé tettük és valóban méterekről érződőtt a hősugárzás . ha valaki tényleg csak pár fa termését akarja megvédeni és van még némi metszeléke meg rászánja az ájszakát , meg pár vashordója az próbálja ki hatásos .  De én is  inkább imádkozom ....

Előzmény: budai2 (6777)