Alkesz_ Creative Commons License 2012.03.27 0 0 17584

Sziasztok!

 

Csak felmerült egy kis probléma. A lényeg az lenne hogy egy táblázatból kellene az oszlop és a sor álltal meghatározott cella értékét visszaadni. Ezt mint Jimmy the Hand elmndta az OSZFET és a HOL.VAN függvényekkel meg is oldottam. De a probléma az lett, hogy mivel a változókat legördülő listából adom meg, így egy olyan nagyon hosszú lista keletkezik hogy görgethetem egy hétik is míg kiválasztok valamit. Ha viszont a legördülő listákat egymásba ágyazom akkor szétesik a fent említett két függvény.

 

Hogy jobban érthető legyen elmondom hogy mihez kell:

 

Konyhabútorokat készítek, és az árajánlatokat excelben szoktam csinálni. Van egy árlistám ahol a legtöbb elem ki van számolva. Példáúl "Alsó elem 2 ajtó 800 mm széles" , és ennek van több ára attól függően, hogy milyen kategóriájú ajtó megy rá. Azt nem kell mondanom, hogy nagyon sok elem van, sok méretben. A végső feladat az lenne hogy egy másik munkafüzet lapján kiválasztom egy legördülőből a kategóriát, egy másik cellában az elemet, és kiírja egy harmadik cellában a hozzá tartozó árat. Ez menne is, csak be kellene ágyaznom a legördülőket egymásba, mint példáúl Alsó elem -> 2 ajtós -> 800 mm széles. Csak ha beágyazom akkor a fenti függvények nem jól működnek mert a HOL.VAN fügvénnyel nem tudom meghatározni a sort. Mert ugye az már csak az adott "szülő" legördülő listától számol.

 

Remélem értelmesen meg tudtam fogalmazni a kérdést.

Segítséget előre is köszönöm.