Alfato Creative Commons License 2012.03.26 0 0 35595

A rendszert már úgy "kaptam", hogy gyere mert baj van és akik csinálták már nincsenek...

 

Az a bibi, hogy a bizti szelepet, miután én odamentem már a gyerekek tekergették, egy esetleges "ragadás"-t sem tudtam tapasztalni. Leengedtük belőle az eredeti folyadékot, és feltöltöttük vízzel, nyomáspróba gyanánt, és kibírt 2 napot, amikor is az 5 kollektorból 4 megadta magát. A múlt héten vettük le a kolikat a tetőről, és barna por szóródott ki belőlük. Gebo csővel volt a tetőig vezetve, abban szerintem nem okozhatott kárt, de az az érzésem, hogy a por az maga a kollektor anyaga. Nagyon remélem, hogy ezüsttel meg lehet őket javítani...

 

Számolgattam a tágulási tartályt is, szerintem megfelelő, mind méretben, mind minőségben. Ami még elpusztult az a szivattyú. Wilo ST volt benne, és a tengelyét nem lehetett kézzel elforgatni. Próbáltam kimosni, de eredménytelen volt. (fűtési rendszereknél előfordul, hogy a harang és a forgórész között letapad a lebegő fém kolloid, és az meg tudja állítani a gépet)...

 

Kissé értetlenül állok a dolog előtt....

 

Tamás

Előzmény: szendrop (35590)