levente1982 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 3801

Összeszedtem a gondolataimat és megpróbálkozom egy PIC alapúvezérlő kidolsozásával.Mégegyszer köszönöm Totya3-nak a segítséget.Az általad kidolgozott rendszer nekem egyelőre bonyolultnal tűnik es a kazan működésével is csak most ismerkedem.Az én vezérlőm nem lesz ennyire komplex, szerényebb tudásu lesz, de idővel remélem sikerül tökéletesíteni.Írok egyrovíd leírást hogyan is képzeltem el a működést.Három hőérzékelőt alkalmazok, egyet a szobában, egyet a víznek, és egyet a füstnek.A szobában kívánt hőfokot kell megadni általunk.A kazán ezután maximális teljesítményen megy, ameddig a szoba eléri a kívánt hőfokot.Közben az elektronika figyeli a víz hőmérsékletét, hogy az ne haladja meg a programban meghatározott maximumot.Ha a szoba elérte a beállított homérsékletet, az elektronika visszaveszi az égető teljesítményét és csak akkor növel a teljesítményen ha a szobában a hőmérséklet leesik 1-2 fokot.A füst hőfokát veszem alapul a ventilátor fordulatának és a beadagolásnak a vezérlésére.Totya3, szerinted ezzel az elgondolással el lehet idulni?Azt szeretném még kérdezni, hogy a ventilátor vezérléséhez milyen frekvenciáju PWM-et javasolsz?Mi egy 12 voltos egyenáramu ventilátort használnánk.

Előzmény: Totya3 (3789)