mulher Creative Commons License 2012.03.17 0 0 211

Sziasztok! Ma voltam egy negy napos kezdo kurzus elso napjan. meg evekkel ezelott elvegeztem egy ket eves OKJ-s alkalmazott grafikus kepzest, ahol nagy hangsulyt fektetettek a kezirajz fejlesztesere. ez utan az iskola utan kis ideig probalkoztam elhelyezkedni, de aztan kulonbozo okok miatt mas iranyt vett az eletem. nemreg azoban ugy dontottem, visszaterek a rajzhoz, es par honapos neha sikeres, neha keserves otthoni gyakorlas/probalkozas utan beiratkoztam egy jobb agyfeltekes tanfolyamra. ilyen hatterrel fogalmam sincs, mennyit fog javulni a tudasom. azt hiszem, azoknak, akinek mar van valamilyen szintu hagyomanyos "bal agyfeltekes" rajztudasuk, nem feltetlenul konnyebb ez a technika, mint az abszolut kezdoknek. soksok beidegzodes van bennem, melyek unos-untalan beleszolnak a tanulasi folyamatba.

 

a bal agyfelteke (legalabbis az enyem) egy kockat pl nem kockanak, hanem egy kockat alkoto racsnak lat, amit perspektiva szabalyainak megfelelo rovidulesekkel abrazol gondos merest kovetoen, majd ha mindezzel megvan, akkor oldallapjait arnyekolja.

 

a jobb agyfelteke ellenben lat egy tombot, amelynek hatarai egy bizonyos format kihasitanak az ot korulvevo terbol. namost elegge nehez elhallgattatni az okoskodo bal oldalt, foleg, ha elotte evekig hagytak a temaban hozzaszolni egyetlen szakertokent. :)

 

a fejlodesem valoszinuleg nem lesz olyan latvanyos es oromteli, mint azoknak, akik eddig pont-vesszo-keszen-va-a-fejecske szinten rajzoltak, de azt gondolom, hogy annyira talan jo lesz, hogy a rajzolas atalkuljon egy konnyedebb, lazabb folyamatta, es ne feltetlenul egy szellemileg izzaszto, analizalo, megterhelo esemeny legyen.

 

mindenesetre erdekes volt idaig es varom a tovabbi fejlemenyeket. szep estet mindenkinek!