kicoka Creative Commons License 2012.03.15 0 0 856

Szevasztok lenne 2 kérdésem rakodó kaptárral kapcsolatba:
1. Kezdő vagyok. Tavaly vettem meg az első 2 családomat és az egyik rajhoz elég későn jutottam hozzá (akitől vettem nb kereteket használt) és nem kockáztattam, inkább a kiépített nagyboconádi keretekkel teleltettem őket... most viszont le szeretném cserélni a nb kereteket az a rakodóba való fél nb-s keretekre DE NEMTUDOM HOGYAN CSINÁLJAM gondoltam arra is hogy a szomszéd méhésztől kérek 10kiépített lépet és azokat beteszem az alsó fiúkba repce előtt(kb mikor nógrád megyében május ?) a 2. fiúkba pedig szűz lépeket... etetem őket légfékes etetővel, cukor sziruppal ha minden jól megy szépen kiépítenék igaz?
2. anyarács....
Na az anyarácsot ugye ráteszem a a legalsó fiúk tetejére az lenne a kérdésem hogy melyik kiránók kell ilyenkor nyitva lenni? Annak a fiúknak amiben az anya van annak kell nyitva lenni? Meg aztis mondták hogy még akkor a 2. fiúknak is nyitva kell lenni Ti hogy szoktátok hányat nyittok? Amibe az anya van annak a fiúknak a kereteit is kell nézni leszedni az anya bölcsőket? Elég egy fiúk az anyának vagy ink 2?
Nagyon szépen köszönöm a választ....