kromy Creative Commons License 2012.03.12 0 0 56192

Sziasztok! Megint én!

 

Bibüvel már beszélgettünk párszor, de érdekel más tapasztalat is, mert most már tényleg nem tudom mit gondoljak.

Tavaly május óta szeretnénk babát. Akkor kiderült nálam, hogy PCO-s a petefészekm, vagyis több meg nem ért tüsző is van mindkettőben. Ezt leszámítva minden más értékem jó volt ( hormon ). Elkezdtem szedni a Merckformin 850 mg-at napi kétszer. Fogytam összesen 10 kilót és mellette még diétáztam is, de csak úgy magamtól, amit magamnak tartottam be, nem előírás szerint. Majd két hete voltam IR vizsgálaton, ahol az inzulin szinten magasabb lett, de elvileg nem vészes az érték. Váltottunk a Mercforminról úgy, hogy délben egy 500 mg-os merckformint, este pedig egy 1000mg-ost veszek be. Most elvileg elkezdtem csinálni a napi 150 g széndidrát bevitel engedélyező diétát. Viszont merülnek fel bennem a kérdések.

Akinek szintén ilyen tapasztalatai vannak, akkor ő mikor mehetett inszemre, vagy lombikra? Illetve hogy meddig diétázott, mi változott utána. És egyáltalán mi lett a petefészkével? Mert úgy tudom, hogy a meg nem ért tüszők attól, hogy ott vannak, nem befolyásolják a teherbe esést ha az inszem vagy lombik útján történik, illetve később nem káros sem a babára sem rám. Már kezdek tanácstalan lenni, hogy akkor most mi a jó vagy mi nem, mert ahány ember annyi félét mondanak :(