Antisystem Creative Commons License 2012.02.28 0 0 276

SZVSZ rossz irányban látod az összefüggést, ez már csak annak a reszelgetése, hogy milyen irányba lehet kiterjeszteni ezt az engedelmesség meg hierarchiák dolgot... már, ha megvan valakiben...

Mondok neked egy vad dolgot... ugye a magyarság történelmének egy mai aggyal megtanulható DE érthetetlen része, hogy hogyan tudták megejteni a 40-es évek deportálásait... szóval, hogy látod a képeken, hogy ott kisér 2-3 fegyveres (zömmel egylövetű puskákkal) többszáz fős tömegeket... hát kérlekszépen szerintem nem kevéssé úgy, hogy azok az emberek, akiket ezek a történelmi dolgok érintettek, még azokban az időkben szocializálódtak, amikor keményen beleimprintingelték kisgyerek-korban a tömegekbe, hogy "add meg Istennek, ami az Istené és a királynak, ami a királyé" és hasonlókat... tehát nagy volt az önkéntes jogkövetési hajlandóság, mondhatnánk mai szóval... ha azt mondták "itt kell gyülekezni" akkor gyülekeztek, ha azt mondták "indulni kell", akkor indultak...

Ugyanezt a 70-es években már baromira nem lehetett volna megcsinálni, mert addigra már az emberekből hiányzott ennek az imprintingnek egy jó része, meg tanultak az előzményekből, úgyhogy ha azt mondta az állam, hogy "ezt köll csinálni", akkor okszerűen azt nézték, hogy jó-e ez nekik, illetve ha nem, hogyan lehet alóla kibújni... ma sajnos egy visszakanyarodást látsz e téren, multkor olvastam, hogy az 1970-es években (vagyis az én generációmban:)) a fiatalok 60%-a rendelkezett lázadó attitűddel, mára lecsökkent ez az arány a felire... nesze, miért tud az IMF és hasonszőrűek mindenféle xart bekajáltatni, olyanokat, amikért 20 éve még simán forradalom tört volna ki...

 

ÜdV

Előzmény: Morgó Sapiens (264)